Forum

File Server mi? DFS...

Bildirimler
Hepsini Temizle

File Server mi? DFS mi?

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
621 Görüntüleme
(@MuhammetKocak)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, 

Şöyle bir konu var dosya paylaşımı yapmak istiyorum fakat dosyaları domaine dahil olmayan (aynı network de olsa bile) görmemesi lazım.

Sadece domaine dahil kişilerin görmesi lazım. Bunun için File Server mi yoksa DFS mi kullanmalıyım?

Gönderildi : 10/05/2018 18:20

(@erkangulmez)
Gönderiler: 316
Reputable Member

Merhaba

DFS de olsa, klasik file server da olsa domaine dahil olmayan makineler domain kaynaklarina ulasmak istediklerinde logon credentials engeli ile karsilasacaklar haliyle ve ben de domaine dahil olmayan makinelerin domain accountlari olmadigini farzediyorum ki ekstra is cikmasin, yok eger accountlari var ise de security tabindan erisim yetkilerini duzenleyerek bunu yapabilirsiniz. DFS ya da file server olmasi sizi etkilemez cunku sizin olayiniz, guvenlik.

Yani domainde olmayan makineler domain kaynalarina yetkisiz(esktra yetki vermediyseniz) zaten ulasamazlar kisaca.

Gönderildi : 10/05/2018 18:33

(@MuhammetKocak)
Active Member
Konu başlatıcı

Evet yani domaine dahil olmayan makineler bilgileri olmadan dosyayı görüntüleyemiyorlar fakat dosya paylaşımını DFS üzerinden mi yoksa File Server üzerinden mi yapmalıyım?

Gönderildi : 10/05/2018 19:38

(@MuhammetKocak)
Active Member
Konu başlatıcı

DFS Değilde File Server daha mantıklı geliyor bana. Görüşlerinizi merak ediyorum açıkçası..

Gönderildi : 10/05/2018 19:44

(@erkangulmez)
Gönderiler: 316
Reputable Member

Bu biraz da yapiniza bagli

TRek binada ya da yanyana iki binada vs az sayida insan cok da buyuk olmayan file/dosyaniz varsa file server yeter ama cok buyuk yapi ise DFS daha mantikli olur

Gönderildi : 10/05/2018 19:54

(@MuhammetKocak)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim File Server yeterli olucaktır. 

Gönderildi : 11/05/2018 23:28

Paylaş: