Forum

The local policy of...

Bildirimler
Hepsini Temizle

The local policy of this system does not permit you to logon interactively!!

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
455 Görüntüleme
(@muratpektas)
Gönderiler: 164
Reputable Member
Konu başlatıcı

herkese selamlar, windows 2008 server'a üye yeni bir xp bulunmakta. rdp ile bu client a bağlanırken The local policy of this system does
> not permit you to logon interactively bu hatayı alıyorum.araştırdım ve şu ayarları yaptım.

domainde ou için bir gpo oluşturup, Local Policies\User Rights Assignment kısmında  “Allow logon through Terminal Services” için “Administrators” ve “Remote Desktop Users” ı ekledim. 

"Allow on logon locally" kısmına ise administrators, users, domain users, remote desktop users ları ekledim.

bu client kullanıcısı remote users ve domain users gruplarına üye ve remote desktop aktif durumda ve hala aynı hatayı alıyorum.

client da rsop.msc ile sonuçlara baktım Allow logon through Terminal Services de gerekli kullanıcılar ekli.

Gönderildi : 25/10/2008 23:33

(@EnginOZSAHiN)
Gönderiler: 326
Reputable Member

Kullanıcıyı localde remote desktop user grubuna eklediğiniz zaman bağlanbiliyor musunuz?

Gönderildi : 26/10/2008 00:29

(@muratpektas)
Gönderiler: 164
Reputable Member
Konu başlatıcı

xp üzerinde remote desktop user grubuna ekleyince düzeldi de bunu örnek veriyorum 100 pc için tek tek yapmak yerine gpo ile nasıl yapabiliriz.

Gönderildi : 26/10/2008 02:16

(@KeremERSOY)
Gönderiler: 3
New Member

Teşekkürler tam da aradığım bilgiydi. M$ dökümanları nedense bu denli detaylı olmuyor "Lokal Ayarlara" ekleyin filan gibi muğlak ifadeler kullanıyorlar.

Gönderildi : 16/11/2009 14:25

(@DemirHakan)
Gönderiler: 219
Reputable Member

Merhaba konuyu tekrar açmak istemedim. arkadaşın da dedigi gibi 100 tane pc var diyelim .

hepsini nasıl kısa yoldan yaparız. yada uzak lokasyondaki bir pc de bu sorunu veriyor. oraya gitmek yerine nasıl uzaktan yapabirim.

teşkler.

Gönderildi : 12/04/2012 12:31

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Sen uzak lokasyondaki clientin Remote Desktop i enable mi etmek istiyorsun yoksa enable edilmis oraya baglanmakmi istiyorsun ?

Gönderildi : 12/04/2012 13:29

(@DemirHakan)
Gönderiler: 219
Reputable Member

merhaba cvp icin thank you 😀

uzak masaüstündeki pc ye başlanırken yukarıdaki hatayı veriyor. ilk satırdaki.

local de remote desktop a cekmek gerekiyor. ama uzak locasyondaki pc ye gitmek yada sınırlı kullanıcıya sifreyi verip tarif etmek olmaz.

bunu uzaktan nasıl yapabilirim. 

Gönderildi : 13/04/2012 00:10

Paylaş: