Forum

ntbackup systemstat...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ntbackup systemstate yedegi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
390 Görüntüleme
(@bahattinarici)
Gönderiler: 73
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba.
ntbackup ile systemstate yedek alıyorum. active directory dns group policy yedeklerini aliyor galiba.
restore yaparken yaptığım sistemin backup ile aynı olması mı gerekiyor? bir ton hata mesajı çıkıyor event viewer'da
active directory ve dns'i geri döndürüyor ama çok fazla hata var.

Gönderildi : 25/10/2008 15:47

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar,

Kritik sistemler için mutlaka alınması gereken bir backup yöntemidir.Registery,Boot dosyaları,System dosyları,Eğer DC makinasından alınıyorsa Directory Service database'i,Sysvol Klasörü,Eğer CA üzerinde alınıyorsa CA Database'inin backuplarını almaktadır.Yani söylediğiniz bileşenlerin tamamının yedeğini almaktadır.Restore ettğiniz zaman backup alınan her şeyin gelmesi gerekmektedir.

Bunlar dışında tam olarak aldığınız hataları veya Event ID paylaşabilirsiniz daha fazla yardımcı olabiliriz.

Gröüşmek üzere...

Gönderildi : 25/10/2008 16:38

(@bahattinarici)
Gönderiler: 73
Estimable Member
Konu başlatıcı

fiziksel bir sunucudan vmware sunucuya gecis yapmak istiyorum. birkac sorun cikiyor.

ayrica bir islem yapmam gerekir mi? sistemim PDC

Gönderildi : 25/10/2008 19:12

(@ibrahimkalayci)
Gönderiler: 219
Reputable Member

yeni bir konu açmıştım fakat o başlık altında net bir cevap alamadım birde burdan sormak istiyorum başlıklar farklı oldugu için ..

üzerinde open lisans olan bir makina oem lisans a dönüştürülmek için formatlanıp yeniden yapılandırılacak.2.bir makinaya geçiş yok lisans problemi var .system state ile en azından active directory ve dns in bakcup ını alıp ondan dönüş ile sağlıklı bir şekilde  çalışır mı ?

Gönderildi : 20/05/2009 11:56

Paylaş: