Forum

dhcp server ip Dağı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

dhcp server ip Dağıtım problemi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,201 Görüntüleme
(@denizayar)
Gönderiler: 188
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Ortamımda 2008r2 dhcp server var, genelde telefonlarda bazende laptlarda ip alamama sorunu yaşıyorum olay görüntüleyicisindeki hata aşağıdak gibidir.

Ağ adresi 0xE8E0B7244A5E olan Ağ Kartı için 192.168.100.67 IP adresi kira isteği 192.168.1.1 DHCP sunucusu tarafından reddedildi (DHCP Sunucusu bir DHCPNACK iletisi gönderdi).

Ortamda başka dhcp sunucum yok. RogueChecker ile kontrol ediyorum. ipconfig /release, ipconfig /renew yaptığımda sorun çözülüyor. Sorun neden kaynaklanır acaba yardımcı olabilir misiniz?

Saygılarımla

Gönderildi : 05/01/2018 13:36

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Ortamda herhangi bir dhcp relay varmıdır? Router,Modem yada Acsses point üzerinden dhcp ayarlarına bakmanızı öneririm.

Gönderildi : 05/01/2018 13:49

(@bugraparlayan)
Gönderiler: 324
Üye

Selamlar,

Bende şöyle bir durum olmuştu, Microsoft'un ürettiği bütün işletim sistemleri sorunsuz IP alıyordu fakat Android, Linux, Unix, MacOS , IOS gibi işletim sistemleri IP alamıyordu. Araştırınca olay Switch üzerinde Relay tanımlarında maximum wait time 'dan çıktı, Süreyi yükselttim düzeldi.

Oracle ACE Associate - Türkiye Hayat & Emeklilik

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/01/2018 13:56

(@denizayar)
Gönderiler: 188
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Ortamda görebildiğim kadarı ile dhcp relay olan bir cihaz yok. dhcp'yi kaldırıp yeniden kurup deneyeceğim

saygılarımla,

Gönderildi : 05/01/2018 14:58

Paylaş: