Forum

Hyper-V üzerin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-V üzerinde ki sanala Network'ten erişim problemi

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,043 Görüntüleme
(@MustafaDOGRU)
Gönderiler: 81
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar arkadaşlar,

Hyper-V üzerinde koşturan 3 adet "FileServer, SqlServer, Exchange Server2013" sunucum bulunmaktadır. acronis ile yedekleme yapıldığı saatleride sabaha karşı sanala tahsis etmiş olduğum NIC trafiğe cevap vermiyor PING ile dahi erişemiyorum düzelmesi için sanalın bağlı bulunduğu fiziksel bacağı bir kere Disable - Enable etmem yeterli olmaktadır

İlgili fiziksel bacaktan şüphelendiğim için sanalı farklı bir ethernet bacağınada aktardım aynı sorunu oradada yaptı bu kesintiye sebep olan sunucu Exchange Server2013 Node loglarına baktığımda aşağıdaki gibi bir hata mesajı döndüğünü gördüm belirli saatlerde 

1

Exchange Server System Loglarına baktığımda trafiğin kesilmesine ilişkin bir hata göremiyorum zaten sunucuya Fiziksel>Hyper-V konsol üzerinden bağlandığımda network var gözüküyor, ancak dışarıdaki hiç bir noktaya erişim sağlayamıyor

Sunucu DL380 G8 4 NIC Bacağı Var,

Windows Server 2012 (DL380 SPP ve Windows Updateleri tamam)

Hyper-V üzerinde sanallaştırma,

512'lik bir subnet mevcut içeride broadcast oluşturacak yada ilgili sunucuya gereksiz trafik yaratıcak bir pc yok zaten sorun gün içinde değil gece geç saatlerde oluşturuyor tek şüphelendiğim nokta acronis advanced mevcut incremental backup alıyoruz çok büyük bir trafik değil ama backup almaya başladığımız da hata oluşuyor gibi duruyor ancak trafiği kesmesi ilginç

konu hakkında yardımlarınız için teşekkür eder tüm ekibe hayırlı cumalar dilerim.

Gönderildi : 24/11/2017 12:30

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba

hyper-V server üzerinde kullanmış olduğunuz virtual SW aynı zamanda management network olarak mı dizayn edildi. ayrıca hyper-V host üzerinde parent partition bölümde başka bir rol bulunmaktamıdır?

benzer konu burada konuşulmuş ve çözüm yukarıda bahsettiğim yanlış tasarımdan çıktığı görülmüş.

https://social.technet.microsoft.com/Forums/windowsserver/en-US/9bd08920-7fa9-4aa6-915f-8e617b09fea1/duplicate-name-after-hyperv-external-lan?forum=winserverhyperv

Gönderildi : 24/11/2017 19:18

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

kullandığınız eth. int. broadcom marka mı ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/11/2017 17:49

Paylaş: