Anasayfa » Forum

Wsus Iptal gpo ...

Wsus Iptal gpo üzerinden Internet Update kuralı  

RSS
Hasan Huseyin Yılmaz
(@husnubagdatlioglu)
Üye

Merhabalar wsus a sinir olmam dolayısıyla wsus servislerini kapattım ve gpo üzerinde ou üzerindeki gruplarıma haftanın günlerini bölüp örneğin pazartesi muhasebe ve işletme saat 10:00 da otomatık ındırme ve kurma rollerini ekledim öğleden sonra saat 14:00 da makina ikmal ve arge bölümleri için gpo yarattım sizce bu şekilde internet üzerinden indirmeler ne denli başarılı olur nerelerde problemle karşılaşırım belirlediğim saattemi indirmeye başlayacak yoksa daha önce indirip o saattemi kurmaya başlayacaktır cevaplarınız için şimdiden teşekkürler....

Alıntı
Gönderildi : 08/09/2017 12:08
Enes Aslan
(@enesaslan)
Üye

Ben de yeni yeni wsus öğrenmeye çalışıyordum. Nesine sinir oldunuz hocam. Ne gibi zorluklar problemler çıkartıyor size.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/09/2017 20:34
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Üye Forum Yöneticisi

Wsus kur çalıştır yönet tarzı güzel bir rol. Bence kullanmalısınız. En temel bir kaç adım ile yönetilebilen Microsoft'un rahat yönetilebilen rollerinden sayılır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/09/2017 01:27
yasin karaman
(@yasinkaraman)
Üye

Merhabalar,

Bende Yeni WSUS kullanıcısıyım. Yavaş yavaş çözmeye çalışıyorum. Sorun olan kısımları nelerdir ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/09/2017 16:37
Hasan Huseyin Yılmaz
(@husnubagdatlioglu)
Üye

[quote user="yasin karaman"]

Merhabalar,

Bende Yeni WSUS kullanıcısıyım. Yavaş yavaş çözmeye çalışıyorum. Sorun olan kısımları nelerdir ?

[/quote]

Şöyle anlatayım ilk başta iis üzerinde bazı problemler yaşanabiliyor bunları geçtikten sonra örneğin sadece security update basıcaz kullanıcılara kullanıcıların bazılarında update almada sıkıntılar cıkabiliyor update geri alınıyor deyip 2-3 saat beklettiği sürekli olarak başımıza gelen bir durum hatta pentest yapan bir arkadasımdan gelen bilgi şöyledir şirketin birtanesinde hiç açık bulamadık clientlarda bu clientların updateleri internet üzerinden aldığı bilgisini verdi bende bu sorunlar yüzünden wsusu iptal ettim

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/09/2017 11:23
yasin karaman
(@yasinkaraman)
Üye

Hımm

Ben şuanlık pek sıkıntı yaşamadım desem yeridir. Update leri falan çekiyor kullanıcılara da yolunu belirtmişim server üzerinden güncellemelerini yapıyor. Şuanlık maşallahı var iyi gidiyor. 🙂 

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/09/2017 21:00
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol