Forum

file server ile pay...

Bildirimler
Hepsini Temizle

file server ile paylaşımda olan kalsör ve dosyaları silen kullanıcıları takip etme

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
3,163 Görüntüleme
(@mehmet-ali)
Gönderiler: 337
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar 

1-server 2012 domain kurulu ortamda file server kurulu, network üzerinde paylaşımda olan klasör içerisinden dosya klasör silen kullanıcıyı raporlayabilmek istiyorum.Kim silmiş kim değiştirmiş gibi güvenlik açısından bu tarz raporlama yapabilirmiyim.

2-serverda kullanıcılara server üzerinden real time çalışabilecekleri ortak havuz oluşturdum silme yetkilerini kullanıcılardan alıp diğer geri kalan tüm işlemleri yapmalarını nasıl sağlayabilirim. security - advanced tabından sadece silmeyi yasaklayabiliyorum ama isim yada dosya üzerinde değişikliği maalesef yapamıyorum. Örneğin word dosyasında birşeyler yazıp onu kaydetmek istediğimizde izinle alakalı problem oluyor.

Amaç  storage ten belirli alanı serverda (2012) ayırdım ve file server ile bunu kullanmak istiyorum biraz nas türü birşey yapmak istiyorum. bu konuda 3 part yazılım olursa raporlama tarafında önerirseniz sevinirim ama öncelik yazılım kurmadan haledebilirmiyim.

Gönderildi : 08/09/2017 01:22

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Lepide ile bu isteğinizi yapabiliyorsunuz. Youtube'da Lepide'nin kanalında Hakan Hocamızın videosu var inceleyin.

https://www.lepide.com/lepideauditor/file-server-auditing.html

Gönderildi : 08/09/2017 11:31

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Alternatif olarak  http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2013/07/07/file-audit-4-ile-klasor-ve-dosya-aksiyonlarinin-izlenmesi.aspx  yararlanabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/09/2017 01:23

(@mehmet-ali)
Gönderiler: 337
Honorable Member
Konu başlatıcı

rıza bey lisanslama hakkında bilgi verebilirmisiniz rica etsem. yıllık yada versiyon olarakmı lisanslanıyor.

Gönderildi : 09/09/2017 17:10

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Bir kez lisans alıyorsunuz ancak biraz pazarlık yapar, mail atarsanız ve Çözümpark'tan gördüğünüzü söylerseniz %50 indirim olma durumu söz konusu.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/09/2017 23:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

https://www.cozumpark.com/lepide-ile-file-server-audit/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/07/2020 01:39

Paylaş: