Forum

windows server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows server 2008 r2 backup recovery hk.

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,195 Görüntüleme
(@DurmusAYDOGDU)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Server bilgisayarda yer alan windows 2008 r2 işletim sisteminden düzenli olarak harici hdd' e backup almaktaydım.

Diskim arızalandı ve yeni disk aldım. işletim sistemini kurdum. windows backup ve recovery özelliğinide ekledim.

Ama kurtarma işlemini bir türlü gerçekleştiremiyorum. Alınan backup' ı görmüyor. Ne yapmam gerekiyor?

Yardımlarınız için Teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Gönderildi : 30/05/2017 14:50

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba,

İşletim sistemini kurmanıza gerek yoktu. Herhangi bir windows server 2008 r2 dvdsi ile sunucuyu restart edin. Kurtarma seçeneklerine girin. Yedek aldığınız harici hdd sisteme takılı iken Sistem İmage Bazlı Geri Yükleme gibi bir seçenek olacak onunla geri dönmeyi deneyiniz.

Gönderildi : 30/05/2017 18:40

(@DurmusAYDOGDU)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Öyle de denedim ama harici hdd yi görmüyor ki..Sürekli backup aldığınız dvd yi takın veya ağdan seçin diyor..

Gönderildi : 30/05/2017 20:27

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

yedek aldığınız disk, farklı bir host üzerinde çalışıyor mu ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/05/2017 03:14

(@DurmusAYDOGDU)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Başka host derken kastettiğiniz başka bir bilgisayar ise evet çalışıyor..

Başlangıçta onarıma gidiyorum. diski de görüyor hatta backup dosyalarınıda görüyorum ama  hangi dosyayı seçersem seçeyim.. belirtilen sürücüde dosya bulunamadı diyor.

Gönderildi : 31/05/2017 16:40

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Network üzerinde bir paylaşıma kopyalayın. Everyone full yetki verin öyle deneyin. Harici diskiniz sanırım usb bundan kaynaklı sorun olabilir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 31/05/2017 23:50

(@turancoskun)
Üye

evet başka bir bilgisayar.

Rıza hocanın belirttiği çözümü deneyebilirsiniz.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/06/2017 03:32

(@DurmusAYDOGDU)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Haricen 1 adet daha dahili disk taktım..backup ı oraya kopyaladım yinede olmadı.

Normalde nasıl oluyor bu backup dan geri dönebilme olayı ?

Sonuçta backup dosyalarını gösterebiliyorum ama bir aksiyon almıyor..

Ben paylaşım ağına da kopyalasam backup dosyalarını, yine aynısı olacak gibime geliyor. Çünkü dosyalara erişiyorum fakat dosyaları kabul edip yükleme işlemi olmuyor.

Bir püf noktası olabilir mi ?

Gönderildi : 01/06/2017 16:31

(@turancoskun)
Üye

referans adresi takip ederek, tekrar deneyin.

https://www.youtube.com/watch?v=CraR01ya9ds

Gönderildi : 02/06/2017 02:51

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Yedek dönülmek istenen ortamda sistem sizin disklerinizi görebilmeli. Dönülmek istenen yedek disk üzerinde WindowsImageBackup şeklinde ana dizinde bulunmalı. Uğraşmadan network üzerinden dönmeniz zaman kazandıracaktır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/06/2017 02:15

Paylaş: