Forum

Web sitemiz şiket i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Web sitemiz şiket içerisinden açılmıyor.

11 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
3,167 Görüntüleme
(@tayfuncelik)
Gönderiler: 57
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

2 tane web sitemiz var. 2 site de hosting firmasında durmaktadır. Bir sitemiz sorunsuz açılırken Active Directory ismi ile aynı olan sitemiz açılmamaktadır. Dns'de www kaydını hosting ipsine yönlendirdim. Ping atmak istediğimde www.siteadı.com.tr ye sorunsuz ping atıyor. Tracert ile de sorguluyor. Fakat www yazmadan ping atınca local server ipsine ping atıyor. Kullanıcıların bilgisayarlarında host dosyasına ip site ismi yazarak çözebildim. 60-70 bilgisayar olduğunu ve bazı bilgisayarların değiştiğini varsayarsak bu işlem çok zor. Bu arada mail hizmeti olarak Office365 kullanmaktayız. Firewall olarak PFSense kullanıyoruz. Bölgeler arasında Vpn ar. Bölgeler de erişememktedir. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Teşekkürler,

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 21/03/2017 17:31

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

DNS üzerinde domainadi.com şeklinde A kaydı oluşturun. Sonrasonda www. için cname ile domainadi.com a yönlendirme yapın düzelmesi gerekiyor. Fakat bu domain ortamında local ip adresine ihtiyacınız olan durumlarda sorun çıkarabilir. 

Gönderildi : 21/03/2017 18:12

(@SalimAKOZ)
Gönderiler: 200
Estimable Member

Merhaba ,

Öncelikle DNS Server tarafında siteadı.com.tr olarak  bir  zone  kaydı  olusturun.

Zone  içinde  yeni  bir aaa  kaydı  olusturup isim  olarak www verin ip  adresi  olarak  da ip  adresini girin.

ipconfig / flushdns ve ipconfig / registerdns komutları  ile  dns'i temizleyin ve register edin.

Bu şekilde test edip denermisiniz ?

Gönderildi : 21/03/2017 18:18

(@tayfuncelik)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

A kaydı oluşturmuştum. Cname kaydını da oluşturdum. Dns'i temizleyip kayıt ettirdim. Ping atmak istediğimde yine local ip'ye yönleniyor. Sitemizde açılmıyor. Acaba Pfsense Firewall üzerinde de bir işlem yapılması gerekebilir mi?

Nslookup yazıp enterlıyorum. Domain adını yazıp enterladığımda local ip ve 81.22.101.116 gibi garip bir ip çıkıyor.

> domain.com.tr
Server: form-fileserver
Address: 192.168.5.2

Name: tr.com.tr
Address: 81.22.101.116
Aliases: domain.com.tr.com.tr

Nslookup yazıp enterlıyorum. Domain adı ve 8.8.8.8 ipsini yazdığımda doğru IP'ye erişim sağlanıyor.

> domain.com.tr 8.8.8.8
Server: [8.8.8.8]
Address: 8.8.8.8

Non-authoritative answer:
Name: domain.com.tr.domain.com.tr
Address: 95.173.163.xxx

Teşekkürler,

Gönderildi : 21/03/2017 20:23

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

anladığım kadarıyla siteadi.com.tr hem domain adresiniz yani web sitesnizi barındırdığınız host hemde Active Directory (AD) için kullandığınız domain ile aynı. Web siteniz ile AD domaini aynı olduğu için. Server bunu AD domaini olarak görüyor. Bunu DNS sunucusunda değiştirmeniz gerekiyor., Yanlız bu sefer de AD yapınızda sorun yaşama ihtimaliniz var. AD kullanıcıları domain aracılığı ile sunucudan yanıt almak istediklerinde hostinginizden yanıt almak isteyecektir. İşin ehli birine yada bir firma ile görüşüp yaptırmanız sıkıntısız çalışmanız açısından daha iyi olacaktır.

İyi çalışmalar.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 21/03/2017 22:49

(@tayfuncelik)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Evet Zülfü bey aynı. Daha önceden bu yapıda sorunsuz çalışıyordu. Domain adını localde değiştirsek sanırım düzelecek. Fakat bu da riskli diye yapmak istemiyorum. Danışmanlık aldığımız firma kolayca bu sorunu daha önce halletmişti. Danışmanlık hizmeti şuan almıyoruz. Olmazsa bir firma ile görüşüp sorunu çözmemiz gerekiyor. 

Teşekkürler,

Gönderildi : 22/03/2017 11:28

(@nazmikavalci)
Gönderiler: 227
Reputable Member

Merhaba;

aynı durum bende de var, daha önce kurulu bir sistem ben müdahale etmedim şimdiye kadar çalışıyordu şimdi çalışmıyor www.alanadı.com.tr ye ping atınca sunucuya gidiyor web sitesi açılmıyor. DNS kaydını domain etkilenmeden nasıl eklerim.

www kaydını ekledim  şimdi ping atınca web sitesinin ip adresi geliyor fakat ping ulaşmıyor.

www kaydını eklemeden ping attığımda sunucuya ping atıyordu. www u ekleyince düzeldi sunucuya atmıyor fakat web sitesinin ipsine de atmıyor

Gönderildi : 16/03/2023 18:57

(@nazmikavalci)
Reputable Member

Sorun çözüldü. ssl sertificası ip de sorun vardı. ip yi güvenli ip listesine ekledim. ikinci sorun ise aynı isim den domain kurulmuş ona da www kaydı ekledim sorun çözüldü.

Gönderildi : 16/03/2023 23:07

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4255
Co-Helper

https://www.cozumpark.com/community/hosting-4/469114/paged/2/

Bu konu çok geçti forumda. Bence ilk haline döndürün yapıyı. Şirket içinden siteye giderken www. yazmak zor olmamalı.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/03/2023 23:13

(@nazmikavalci)
Reputable Member

Merhaba Sorunu kökünden çözdüm hosting hizmetini farklı bir firmaya taşıdım. Çünkü bilinen meşhur hosting aldığım firmanın web sitem için atadığı ip için değişemem yapacak bir şey yok dedi. Bende taşıdım olay çözüldü. özellikle  zyxel güvenlik duvarı kullanan yerlerden açmıyordu zyxel ip reputation da sorgulandığı zaman ip reputation Threat Level : High gözüküyordu.

Gönderildi : 25/03/2023 01:11

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/03/2023 13:38

Paylaş: