Forum

Tiger 3 efatura yaz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Tiger 3 efatura yazdırma sorunu

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
726 Görüntüleme
(@ErginUZUNDURUKAN)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Windows server 2008 std. sistemim var. Uzak masaüstünde bağlanıp tiger3 içinde efatura yazdıracağım zaman "internet explorer is unable to print this" hatası alıyorum ve yazdıramıyorum. Explorer 9 versiyonu na yükselttik mecburen çünkü explorer 8 de efaturada bu seferde sayfanın üst sağ kısmında logomuz çıkmıyor, windows update hepsi tamam ve explorer da 9 oldu. Aynı yerde tiger3 içinde normal bir faturayı çıktı alabiliyorum ama gel gör ki tiger 3 te efatura çıktı alamıyorum.

Gönderildi : 08/03/2017 03:19

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Chorme deneyin

Kişisel bir olay

Gönderildi : 08/03/2017 10:26

(@ErginUZUNDURUKAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kurulu Chrome zaten server da.

Chorme deneyin

Gönderildi : 08/03/2017 11:34

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member

(@ErginUZUNDURUKAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

İşe yaramadı üstad.

belki işinizi görür

https://support.microsoft.com/en-us/help/2522422/cannot-print-from-internet-explorer-9-using-some-canon-printers

Gönderildi : 08/03/2017 12:20

(@ErginUZUNDURUKAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Çözüm bulabilen yokmu arkadaşlar.

Merhaba

Windows server 2008 std. sistemim var. Uzak masaüstünde bağlanıp tiger3 içinde efatura yazdıracağım zaman "internet explorer is unable to print this" hatası alıyorum ve yazdıramıyorum. Explorer 9 versiyonu na yükselttik mecburen çünkü explorer 8 de efaturada bu seferde sayfanın üst sağ kısmında logomuz çıkmıyor, windows update hepsi tamam ve explorer da 9 oldu. Aynı yerde tiger3 içinde normal bir faturayı çıktı alabiliyorum ama gel gör ki tiger 3 te efatura çıktı alamıyorum.

Gönderildi : 09/03/2017 11:59

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member

Eğer sistem şu şekilde çalışıyorsa, tigerdan efatura print etmek isteyince ieyi açıp buradan yazdırmayı sağlıyorsa, ie yerine chrome kullanıp deneyin birde. Chrome kurulu demişsiniz ama eğer hala tiger ie ile açıyorsa sayfayı, chrome varsayılan tarayıcı yapılmamıştır büyük ihtimalle. Kontrol edip dener misiniz hocam.

Olmazsa ie ayarlarında 3-rd extensionlar etkin ise devre dışı - devre dışı ise etkin yaparak deneyin.

bir de buraya bakabilirsiniz bazı önerilen çözümler sonuç vermiş.

https://social.technet.microsoft.com/Forums/ie/en-US/53aa2ad2-98a7-4191-80c0-694e19f38ae9/printing-from-ie9-with-windows-7-error-message-there-was-an-internal-error-and-internet-explorer?forum=ieitprocurrentver

Gönderildi : 09/03/2017 12:24

(@ErginUZUNDURUKAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bir işe yaramadı üstadım.  Explorer 8 geri döndük yine bu seferde logomuz sağ üst köşede çıkmıyor. Altı sakal üstü bıyık misali..

Eğer sistem şu şekilde çalışıyorsa, tigerdan efatura print etmek isteyince ieyi açıp buradan yazdırmayı sağlıyorsa, ie yerine chrome kullanıp deneyin birde. Chrome kurulu demişsiniz ama eğer hala tiger ie ile açıyorsa sayfayı, chrome varsayılan tarayıcı yapılmamıştır büyük ihtimalle. Kontrol edip dener misiniz hocam.

Olmazsa ie ayarlarında 3-rd extensionlar etkin ise devre dışı - devre dışı ise etkin yaparak deneyin.

bir de buraya bakabilirsiniz bazı önerilen çözümler sonuç vermiş.

https://social.technet.microsoft.com/Forums/ie/en-US/53aa2ad2-98a7-4191-80c0-694e19f38ae9/printing-from-ie9-with-windows-7-error-message-there-was-an-internal-error-and-internet-explorer?forum=ieitprocurrentver

Gönderildi : 10/03/2017 11:58

Paylaş: