Forum

Sysvol Replication

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Sysvol Replication

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,738 Görüntüleme
(@KemalTurkoglu)
Gönderiler: 170
Reputable Member
Konu başlatıcı

Mevcut 2008 R2  domain ortamına additionel olarak 2012 R2 ekledim ancak net share ile kontrol ettiğim zaman sysvol ve netlogon share gelmedi.

Sysvol klasörüne baktığım zaman policylerin 2012 R2 üzerine replice olmadığını görüyorum. (Replication için DFS kullanılmakta, FRS disabled. )

DSF loglarına baktığım zaman; EventID 4614

The DFS Replication service initialized SYSVOL at local path C:\Windows\SYSVOL\domain and is waiting to perform initial replication. The replicated folder will remain in the initial synchronization state until it has replicated with its partner xxx.domain.tr If the server was in the process of being promoted to a domain controller, the domain controller will not advertize and function as a domain controller until this issue is resolved. This can occur if the specified partner is also in the initial synchronization state, or if sharing violations are encountered on this server or the synchronization partner. If this event occurred during the migration of SYSVOL from File Replication service (FRS) to DFS Replication, changes will not replicate out until this issue is resolved. This can cause the SYSVOL folder on this server to become out of sync with other domain controllers. 

daha önce bununla karşılaşan oldumu ? 

Gönderildi : 15/10/2016 17:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Evet bunu bazı müşterilerde yaşıyoruz, aşağıdaki makaleyi takip edebilirsiniz, ama herhangi bir değişiklik yapmadan önce mutlaka yedek almayı unutmayın

https://support.microsoft.com/en-us/kb/2958414

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/10/2016 22:44

(@KemalTurkoglu)
Gönderiler: 170
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sysvol restore ile çözdüm sorunu. Tşkler.

Gönderildi : 18/10/2016 13:08

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Rica ederim, geçmiş olsun

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/10/2016 22:55

Paylaş: