Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

WSUS hatası

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
3,112 Görüntüleme
(@irfan-deveci)
Gönderiler: 271
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar, 

wsus kurulumu yaptım kurulumda hiç bir sorun yaşamadım ama synchronization işleminde yüzde 34 falan geldi bu hatayı verdi acaba neden kaynaklanıyor bu hata

IOException: Aktarma bağlantısından veriler okunamadı: Varolan bir bağlantı uzaktaki bir ana bilgisayar tarafından zorla kapatıldı. ---> System.Net.Sockets.SocketException: Varolan bir bağlantı uzaktaki bir ana bilgisayar tarafından zorla kapatıldı
konum: System.Net.ConnectStream.Read(Byte[] buffer, Int32 offset, Int32 size)
konum: Microsoft.UpdateServices.ServerSync.ServerSyncCompressionProxy.GetWebResponse(WebRequest webRequest)
konum: System.Web.Services.Protocols.SoapHttpClientProtocol.Invoke(String methodName, Object[] parameters)
konum: Microsoft.UpdateServices.ServerSyncWebServices.ServerSync.ServerSyncProxy.GetUpdateData(Cookie cookie, UpdateIdentity[] updateIds)
konum: Microsoft.UpdateServices.ServerSync.CatalogSyncAgentCore.WebserviceGetUpdateData(UpdateIdentity[] updateIds, List`1 allMetadata, List`1 allFileUrls, Boolean isForConfig)
konum: Microsoft.UpdateServices.ServerSync.CatalogSyncAgentCore.GetUpdateDataInChunksAndImport(List`1 neededUpdates, List`1 allMetadata, List`1 allFileUrls, Boolean isConfigData)
konum: Microsoft.UpdateServices.ServerSync.CatalogSyncAgentCore.ExecuteSyncProtocol(Boolean allowRedirect)

Gönderildi : 14/10/2016 17:46

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
https://rizasahan.wordpress.com/2016/05/17/kb3159706-wsus-yonetim-konsolu-erisim-hatasi/  bunu uygular mısınız?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/10/2016 21:29

(@irfan-deveci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
https://rizasahan.wordpress.com/2016/05/17/kb3159706-wsus-yonetim-konsolu-erisim-hatasi/  bunu uygular mısınız?

Merhaba Rıza Bey Http Açtıktan sonra sunucuyu reset ettim ve hata düzeldi teşekkür ederim Bi sorum daha olacak DC üzerine kurdum wsus acaba farklı bir sanal makinaya kursam daha iyi olurmu sizin öneriniz nedir

Gönderildi : 15/10/2016 12:11

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba

Onerilen senaryoda DC uzerine farkli hic bir role yuklenmesi tavsiye edilmez.

Onerilen harici bir sunucuya kurmaniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/10/2016 06:53

(@irfan-deveci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Onerilen senaryoda DC uzerine farkli hic bir role yuklenmesi tavsiye edilmez.

Onerilen harici bir sunucuya kurmaniz.

Merhaba Mustafa Bey Dc üzerine kurdum ilk başta daha sonra bu hatayı alınca sildim tekrardan rolu farklı bir sanal makina oluşturup onun üzerinden kurdum sorunsuz bir şekilde çalıştı ama aklıma takılan bir sorun var gpo ayarlarında netbiosname:8530  diye bir yer var oraya kurduğum sanalmakinanin isminimi yazacağım anlayamadım pek

Gönderildi : 16/10/2016 15:49

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba

kurdugunuz makinenin netbiosname yazmalisiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/10/2016 18:07

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba sorunun düzelmsine sevindim. Pek önerilmez aslında kurmuşsunuz ama. Ben olsam bunu farklı bir makinada konumlandırırım. DC can simidi gibidir bence üzerinde winrar bile olmamalı. 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/10/2016 15:55

(@irfan-deveci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba sorunun düzelmsine sevindim. Pek önerilmez aslında kurmuşsunuz ama. Ben olsam bunu farklı bir makinada konumlandırırım. DC can simidi gibidir bence üzerinde winrar bile olmamalı. 

merhaba Rıza Bey dediğiniz gibi DC den kaldırdım Ve farklı bir sanal sunucu üzerine Kurulum yaptım hatasız bir şekilde çalışıyor.

Gönderildi : 17/10/2016 17:34

(@www-rizasahan-com)
_

En güzeli olmuş. Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 18/10/2016 14:55

Paylaş: