Forum

Active Directory Ta...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory Taşıma İşlemi Nasıl Yapılır

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
753 Görüntüleme
(@MuratNazikgul)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba şimdiden çok teşekkür ederim 1 kaç konu açarak forumdaki arkadaşların başını ağrıttım ,belirleyemediğim bir sebebden ötürü (dışarıdan Müdahale diye düşünüyorum) server 2012 üzerine kurulu domain server da bazı hatalar ortaya çıktı;

Clientlerin tümü düştü yeniden aldıklarım ertesi gün yine domainden düşüyor yada oturum açma hata:Kullanıcı bu bilgisayarda istenilen oturum açma türü sağlanamadı, hatası veriyor ve bazı kullanıcılar aynı bilgisayarda oturum açabiliyor nltest ile secure kontrolu normal görünüyor,

serverda oluşan hatalar ise

1 rpc sunucu hatası

2 uzaktaki sitem taşıma iletişim kurallarını desteklemiyor hatası

3 server açılışı 15 dk buluyor

tamamen kabus gibi Sistemim sanalda çalışıyor yeni bir domain sunucu kurmayı düşünüyorum ve mevcut kullancı ve grupraları admt ile mi taşımam gerekli bu konu hakkında hiç bilgim yok

Yada başka bir öneride ne bulunursunuz.

Yardımlarınız için Teşekkürler

Gönderildi : 25/08/2016 12:24

(@OsmanGOKHAN)
Gönderiler: 44
Trusted Member

Merhaba ,

Galiba istediğiniz konu System state backup almak .Yada ayrı bir makineniz varsa migration ile diger makinenizi adc yaparak pdc rid ve inf yetkileri verebilirsiniz bu konu hakkında makaleler var mesut hocamın yazdığı sanırım.Ama 3.part uygulamalar acronis gibi bunları da kullanabilirsin.Mantık şu ki kullanıcı yedeği için system state(Active directory)yedegini alman gerek.

Gönderildi : 25/08/2016 14:57

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

bir önceki post'unuz üzerinde de sormuştum , server/client tarafında düşen hatalar nelerdir ?

servislerde otomatik mod'da olupta, çalışmayan servisiniz var mı ?

dns tarafında yapılandırmanız doğru mu ?

master domain üzerinde bu kadar sorun varken, adc süreci sağlıklı olmayacaktır.

adtm ve pes ile mevcut kullanıcıları, farklı domain üzerine transfer edebilirsiniz.

daha önce bu konuyla ilgili post mevcuttu, 

https://www.cozumpark.com/forums/permalink/492194/492171/ShowThread.aspx

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/08/2016 16:14

(@MuratNazikgul)
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba,

bir önceki post'unuz üzerinde de sormuştum , server/client tarafında düşen hatalar nelerdir ?

servislerde otomatik mod'da olupta, çalışmayan servisiniz var mı ?

dns tarafında yapılandırmanız doğru mu ?

master domain üzerinde bu kadar sorun varken, adc süreci sağlıklı olmayacaktır.

adtm ve pes ile mevcut kullanıcıları, farklı domain üzerine transfer edebilirsiniz.

daha önce bu konuyla ilgili post mevcuttu, 

https://www.cozumpark.com/forums/permalink/492194/492171/ShowThread.aspx

loglara baktığım net logon hataları ve bir çok hata ile karşılaşıyordum 1 hatayı düzeltiyorum

diğer bir hata patlak veriyordu ve sonunda hatalarıda düzelteceğim derken serverda saçma sapan olaylar meyda geldi

ve yeni bir server kurup migration toolkit ile yeni kurduğum domaine aktardım ve kortuğum kadar zor bir işlem değilmiş şuan server sağlıklı şekilde çalışıyor

tek sorunum kaldı bazı clientler 50- 60 kadar varlar

"Oturum açma hatası:kullanıcıya bu bilgisayarda istenen oturum açma türü sağlanmadı"

hatası devam ediyor bunları admin ile açıp gpupdate yaptığımda oturumu kapatıp istenilen kullanıcı ile oturum açabiliyorum

scopes gpupdate kullanmayı deneyeceğim bu sorunda toplu olarak gpupdate komutu gönderile biliyor galiba

Gönderildi : 25/08/2016 16:43

(@turancoskun)
Üye

yeni domain hayırlı olsun 🙂

sorun yaşayan kullanıcıları, domain'den düşürerek, tekrar dahil etmeyi denediniz mi ?

bu adımları denedim derseniz, nslookup ile domain ismini doğru çözüp, çözemediğini kontrol edin.

küçük bir nokta, hostlar üzerinde elle dns yapılandırması mevcut ise, hala eski domain'e ait adresi kullanıyor olabilirler.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/08/2016 16:53

(@MuratNazikgul)
Trusted Member
Konu başlatıcı

yeni domain hayırlı olsun 🙂

sorun yaşayan kullanıcıları, domain'den düşürerek, tekrar dahil etmeyi denediniz mi ?

bu adımları denedim derseniz, nslookup ile domain ismini doğru çözüp, çözemediğini kontrol edin.

küçük bir nokta, hostlar üzerinde elle dns yapılandırması mevcut ise, hala eski domain'e ait adresi kullanıyor olabilirler.

domainden düşürüp dahil ettiğimde hiç bir şey değişmiyordu daha sonra nslookup ile kontrol ettiğimde serverin ismi çözümlemediğini fakat 

ip adresine ulaştığını gördüm ipconfig /flushdns yaptıktan sonra tekrar domaine dahil ettikten sonra sorun ortadan kalktı 

artık 50 r bilgisayar ile teker uğraşıcam yardımlarınız için teşekkür ederim Turan bey

Gönderildi : 25/08/2016 22:57

(@turancoskun)
Üye

rica ederiz.

Gönderildi : 26/08/2016 11:53

Paylaş: