Forum

Domain Users Comput...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain Users Computer Üzerindeki Değişikllik Hakları

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
424 Görüntüleme
(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Devam etmek için yönetici parolası yazın ve ardından evet'i tıklayın sorusu bazı kullanıcılarda alıyorum bazıları ise direk pas geçip sonrasında erişiminiz engellendi diyor. UAC ayarları aynı ve hepsi user grubuna indirilmiş bir vaziyette tutarsız olması çok tuğafıma gitti daha önceden bu çılgın sorun ile karşılaşan arkadaşların çözüm ve izledikleri yollardaki tecrubelerini paylaşmalarnı rica ederim.

Gönderildi : 08/03/2016 21:06

(@erginilgaz)
Gönderiler: 164
Estimable Member

Mustafa Bey Merhaba,

Bu sorun ile bir çok yapıda bende karşılaştım,ancak bir çözüm bulamadım,

Konu hakkında çözümü bilen arkadaşlar varsa tecrübelerinden yararlanmak isterim,

Teşekkürler.

Gönderildi : 11/03/2016 13:33

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Bu bir sorun mu?

Yönetici yetkisi gereken işlemlerde, Kullanıcının buna yetkisi olmadığından admin hakkına sahip bir kullanıcı hesabının bilgileri isteniyor.

Gönderildi : 11/03/2016 14:50

(@erginilgaz)
Estimable Member

Resul Bey,

Sorun şurda, yetkisi olmayan kullanıcıdan bazılarında admin yetkisine sahip birinin şifresini girebileceği ekran geliyor ve buraya kullanıcı adını ve admin şifresini yazarak işlem yapabiliyorsunuz,

Bazı kullanıcılarda ise aynı işlemi yapmaya kalktığınızda yönetici hakkınız yok diyerek uyarı veriyor,ancak oturumu kapatıp admin hesabı ile açınca işlem yaptırıyor.

Teşekkürler.

Gönderildi : 11/03/2016 15:22

(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ergin Bey,

Ben kullanıcıyı users grubundan çıkartıp pc restart ettim ve sonra tekrar users grubuna aldım bazılarında toparladı ama stabil değil her pc de işe yaramıyor neyse çokta önemli bir sorun değil açıkçası.

Gönderildi : 16/03/2016 14:09

(@erginilgaz)
Estimable Member

Merhaba Mustafa Bey,

Bahsetmiş olduğunuz yöntemi deneyeceğim,

Dediğiniz gibi çok büyük sorun yaratacak bir durum yok ortada,

Teşekkürler,

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 18/03/2016 12:17

Paylaş: