Forum

Group Policy Kiosk ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Group Policy Kiosk Mode yardımı...

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
797 Görüntüleme
(@CihangirKaya)
Gönderiler: 102
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba;

Okul içerisinde Hocalarımızın hem sınıfta ve hem okul tarafından verilen bilgisayarları bulunmakta 

Biz sınıf bilgisayarında başlat ve masaüstünde kısıtlamalar yapmak istiyoruz yalnız bu hocalarımız aynı kullanıcı ve isimleriyle okul tarafından verilen bilgisayarlarada giriş yapıyorlar ama bu bilgisayarlarda böyle bir kısıtlama olmaması lazım bunu nasıl yapabiliriz mümkünmüdür yaptığımız policy sadece sınıfta kullandığı bilgisayarlarında etkili olsun özel verilen bilgisayarlarda olmasın aynı domain kullanıcı ismiyle iki bilgisayara da giriş yapıyıor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim daha önce yapıldı dediler hatta kiosk mode şeklinde bir yapıymış bununla alakalı internetten araştırma yaptım ama pek anlayamadım bu konuda yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim ....

Gönderildi : 08/03/2016 19:30

(@OzerGuller)
Gönderiler: 26
Eminent Member

AD yeni bir ou açın kısıtlanacak pcleri içine atın ve Gpo ile computer policyden gerekli kısıtlamaları yapın.

Gönderildi : 08/03/2016 20:06

(@CihangirKaya)
Gönderiler: 102
Estimable Member
Konu başlatıcı

Özer bey bizim sorunumuzda policyleri uygulamak açıkcası bizim istediğimiz başlat çalışmasın veya görev çubuğunda hiçbirşey görünmesin gibi mesela bir başlat ile ilgili  ayarları computer policyden nasıl yapabiliriz yardımcı olabilir misiniz ?

Gönderildi : 08/03/2016 20:14

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

GPO belli süre sonra bir noktada yetersiz kalabilir.  http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2010/09/12/security-administrator-programi-ile-isletim-sistemi-kisitlama.aspx  bu sanırım işinizi görecektir. Destek olarak Win8 ve 10 gözükmüyor ancak çalışmakta.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/03/2016 23:46

Paylaş: