Forum

Kullanıcı Oturum A&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kullanıcı Oturum Açma Sayısını Kısıtlama

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,678 Görüntüleme
(@yilmazgokce)
Gönderiler: 112
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese kolay gelsin, domain yapımızda tüm kullanıcılar istediği pc de oturum açabiliyor. İş gereği herkes her bilgisayarı kullanabilir. Ancak kullanıcının domainde ki oturum sayısını kısıtlamak gibi bir olay varmı. Yani kullanıcı domainde en fazla 2 oturum açabilsin ama istediği pc de oturum açma imkanı olsun. Bunu baya araştırdım ama bulamadım. Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 05/02/2016 16:49

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba,
Bunu kullanıcı kendi bilgisyarında oturum açabilsin veya tüm bilgisayarlarda oturum açabilsin (Varsayılan olarak gelen) ve şu saatlerde oturum açabilsin olarak değiştirebiliyorsunuz ancak sizin dediğiniz gibi bir metot görmedim.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/02/2016 14:57

(@yilmazgokce)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Bunu kullanıcı kendi bilgisyarında oturum açabilsin veya tüm bilgisayarlarda oturum açabilsin (Varsayılan olarak gelen) ve şu saatlerde oturum açabilsin olarak değiştirebiliyorsunuz ancak sizin dediğiniz gibi bir metot görmedim.

Dediğiniz metotlar benim işime yaramıyor malesef. Benim burdaki amacım kullanıcının şifresini paylaşmasını engellemek. Kullanıcı şifresini paylaşıyor aynı kullanıcı adıyla 10 pc den oturum açılıyor. Sonra kimin ne işlem yaptığını takip etmek zor oluyor.

Gönderildi : 08/02/2016 02:03

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

(@www-rizasahan-com)
_

Hocamın bahsettiği firma çok güzel işler başarıyor. Umarım bu program işinize yarar ancaj enteresan olan bir konuda kullanıcıların şifrelerini paylaşmaları. Bence iş sözleşmelerine bununla ilgili madde koyup, bilgi güvenliği konusunda eğitim vermelisiniz. Neden şifrelerini paylaşmamaları gerektiğini açıklamalısınız.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/02/2016 22:37

(@yilmazgokce)
Estimable Member
Konu başlatıcı

http://www.isdecisions.com/products/userlock

bu program ile yapabilirsiniz.

bkz: http://www.isdecisions.com/products/userlock/limit-concurrent-logins-windows-network.htm

iyi çalışmalar

Teşekkürler hocam bi deneyelim bakalım.

Gönderildi : 09/02/2016 01:44

(@yilmazgokce)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocamın bahsettiği firma çok güzel işler başarıyor. Umarım bu program işinize yarar ancaj enteresan olan bir konuda kullanıcıların şifrelerini paylaşmaları. Bence iş sözleşmelerine bununla ilgili madde koyup, bilgi güvenliği konusunda eğitim vermelisiniz. Neden şifrelerini paylaşmamaları gerektiğini açıklamalısınız.

Ne kadar anlatsakta olmuyor şifrelerini paylaşmakta ısrar ediyorlar. Bilirsiniz bizim türk milleti yumurtanın sona gelmesini bekler her zaman 🙂 

Gönderildi : 09/02/2016 01:49

(@www-rizasahan-com)
_

Valla sağlam yaptırım ve loglarla bunları ayarlarsanız iyi olur. Karmaşık ve sürekli değişen parola ilkesi atarsanız sürekli sirkülasyon olacağından bıkmalarıda muhtemel.

Gönderildi : 09/02/2016 11:20

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

id kartları ile veya tckimlik numaraları ile logon olmalarını saglayarak bu soruna kalıcı cozum bulabilirsiniz aslında

kullanıcı adını ve şifreyi paylaşmakta beis görmeselerde işin içine tckimlik numarası girince bence daha temkinli davranabilirler

iyi çalışmalar

Gönderildi : 09/02/2016 11:48

(@www-rizasahan-com)
_

Hocama ilave olarak bütçe var ise pek maliyeti yok ancak smart kart ile logon olmaları sağlanabilir. Smart kartı olan logon olur 🙂

Gönderildi : 09/02/2016 23:00

Paylaş: