Forum

server surekli mavi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server surekli mavi ekran oluyor

9 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
763 Görüntüleme
(@SonmezOcak)
Gönderiler: 199
Reputable Member
Konu başlatıcı

server 2003 standart + sp1

yaklasik her saat basi restart oluyor , bir turlu anlayamadim , lutfen yardimci olun arkadaslar 

sss

Gönderildi : 06/10/2008 11:00

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Sistemin hata log larında nasıl bir hata veriyor..

Disk üzerinde bad sektör olabilir aynı sorunla müşterimde karşılaştım backları garantiye alın bence......1 saat sonra yapıyorsa ....alternatif çözüm

Power Supply değiştirin
Ram upgrade yaptınız mı?
Hangi Süreçten sonra böyle bir hatayla karşılaştınız

Resim bulanık çıkmış ....

Gönderildi : 06/10/2008 12:51

(@EmreYILMAZ)
Gönderiler: 200
Reputable Member

Mrb Server ınıza herhangi bir donanım takıldıktan sonra mı  aldınız bu hatayı yoksa kurulduğu andan itibaren mi böyle bir hata vermeye başladı ?

Gönderildi : 06/10/2008 12:54

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

dosyalar bozulmuş olabilir bence de ama ilk önce donanımsal problemler varsa onları gidermeniz gerek daha sonra system repair ile tekrardan onarmanız gerekebilir.

Gönderildi : 06/10/2008 13:03

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

servera donanım takıldı ise onu çıkarın. yada donanım çıkarıldı ise onu geri takın. daha sonra sunucu güncellemelerini yapın. ve yeni donanım aldıysanız onları takın öyle deneyin.

buna benzer bir durumla karşılaşmıştım ve ram değişiminden kaynaklandığını tesbit ettim.

daha sonra bu durumda sistem açılsa bile Active directory ile ilgili hatalar vermeye de başlayabilir.

kolay gelsin

Gönderildi : 06/10/2008 13:12

(@SonmezOcak)
Reputable Member
Konu başlatıcı

evet dogru diosunuz , makina calisa bile bazen sapitiyor , task manager hatasi ve buna benzer hatalar veriyor , iki kere format attim , yine ayni sey oldu , benim tahminim sabit diskten kaynaklanan bir problem var sistemi kurarken floopy ile cok zor tanimistim hdd yi

tesekkurler

Gönderildi : 06/10/2008 20:44

(@SonmezOcak)
Reputable Member
Konu başlatıcı

simdide hic mavi ekran hatasi vermeden direk kapaniyor sanki fisini cekmis gibi , bu kapanma olayi olunca kasanin icini actim ve baktim , ekran kartina el degmeyecek kadar sicakti ,

bu arada ekran kartinin 2003 driver i yok bende driver kurmadan kullaniyorum , bu kapanmaya neden olabilirmi ? eger oyle olmus olsa kilitlenmesi gerekir sadece direk makinayi kapatmamasi lazim ,,

tesekkurler

Gönderildi : 08/10/2008 16:12

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba,

Ekran kartının modelini belirtirseniz  driver bulmaya çalışalım birde driver kurup denemelisiniz sorun devam ederse başka çözümler üretilir

Gönderildi : 08/10/2008 20:46

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba;

Eğer yanlıs raid driverıyla kurduysanız bu problem muhtemeldir. dogru raid driverını bulup Nlite ile İşletim sistemi cd sine entegre ederek diskete gerek kalmadan halledebilirsiniz.ramleri tek tek takıp bir süre deneyebilirsiniz. Ayrıca tüm aygıtların güncel driverlarını indirip kurmanızda yarar var.

evet dogru diosunuz , makina calisa bile bazen sapitiyor , task manager hatasi ve buna benzer hatalar veriyor , iki kere format attim , yine ayni sey oldu , benim tahminim sabit diskten kaynaklanan bir problem var sistemi kurarken floopy ile cok zor tanimistim hdd yi

tesekkurler

Gönderildi : 08/10/2008 20:57

Paylaş: