Forum

Wmware da "XP&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Wmware da "XP" yi "2003 Server" da etki alanına alma ..

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
478 Görüntüleme
(@mustafagokhankurt)
Gönderiler: 294
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar WMware da 2003 Server kurdum, Dns,Dhcp,Wins ve Active Directory sini ayarladım, ve nslookup dan kontrolleri yaptım. internete de çıkıyorum hiç bir sorun yok....

Birtanede XP kurdum ve XP ile 2003 Server ı New Team e aldım. Lan oluşturdum. 2003 Server ı "Host" ve XP yi de "Nat" olarak ayarladım ama bir türlü XP yi 2003 Server daki etki alanına sokamadım. Etki alanı bulunamadı diyor. Şimdi 2003 Server ın Host olarak ayarlayacağımdan yani tikini Host olarak ayarlayacağımdan eminim, ama XP yi NAT yaptım olmadı, Bridge yaptım olmadı, Lan olarak işaretledim olmadı ,hiçbirini işaretlemedim yine olmadı....

Wmware kullanmış ve Lan ortamı oluşturmuş arkadaşlardan yardım istiyorum. XP yi nasıl etki alanına alabilirim, nerede eksiklik var.???

Şimdiden teşekkürler...

Gönderildi : 06/10/2008 02:04

(@muratgok)
Gönderiler: 220
Reputable Member

slm daha once ben yapmıstım . 

vmware hangi sürümünü kullanıyorsunuz. server release oneririm. serverda eth. custom işaretleyip vmnet0 , vmnet1 vs. işaretleyip deneyebilrisin.

peki domaine almadanda dhcpden ip alabilmen lazım bunu yapıyormu. ? 

kolay gelsin. 

Gönderildi : 06/10/2008 02:09

(@kenanbulbul)
Gönderiler: 85
Estimable Member

Ortada bir bağlantı sorunu olduğu aşikar...

1 - Her ikisinide aynı networkte tutun. Yani birisi LAN diğeri host yada bridge olmasın. İkiside Bridge kalsın.

2 - ping komutu ile bir birlerine iletişimi var mu yok mu bunu bir deneyin.

3 - Eğer iletişim varsa XP tarafına DNS adresini girdiğinize emin olun. DNS serverın kurduğun serverda olduğu için XPnin DNSine serverın ip sini yazman gerekir...

Gönderildi : 06/10/2008 09:13

(@EmreTUNCA)
Gönderiler: 17
Eminent Member

Wmware 'in kendi dhcp sini kapatıp denemeni oneririm. xp ondan ip ip alıyorsa birbirlerini göremezler 😉

Gönderildi : 20/10/2008 17:28

Paylaş: