Forum

Bir sunucuya iki in...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bir sunucuya iki internet

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
710 Görüntüleme
(@SavasDemirci)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Windows Server 2008 sunucuma bağlı olan internetimin yükünü azaltmak için ikinci bir interneti sunucuma bağlamak isitiyorum. Bu sunucuma 20 den fazla kullanıcı uzak masaüstü ile girip ticari bir yazılım kullanıyorlar, 10 kullanıcıyı bir internete diğer 10 kullanıcıyı diğer internete paylaştıracağım. Şu anda iki ethernet girişine iki internet bağladım, iki modemdende uzak masaüstü ile giriş yapabiliyorum ikisininde ağ geçidi aynı, ama acaba benim girdiğim ip denmi dışarı çıkıyorumı. Bunu test etmemin bir yolu varmı? İki farklı ipden uzak masaüstü yaptım ve static ip testi yaptım ikiside aynı gösterdi. Bu iki modemden girip bir modemden mi çıktığımı mı gösteriyor. 

Gönderildi : 13/11/2015 14:29

(@HasanCiCEK)
Gönderiler: 15
Active Member

Uzak masaustu yapildigi icin herkes server hangi internetten cikis yapiyosa onun uzerinden cikar

Gönderildi : 13/11/2015 15:30

(@bulentsonmez)
Gönderiler: 276
Reputable Member

Bu konuda 2 yöntem önerebilirim.

1)Firewall var ise 2 internetide firewall a bağlayın.2 modemden de port yönlendirmeyi yapın.Firewall rule ayarını yapın.10 kullanıcıya 1 public ip verin.

2)Sunucunun 2. ethernetine mevcut ip aralığından farklı bir ip verin.192.168.1.x 192.168.2.x gibi.Modemin 1 tanesi 192.168.1.x network un gateway i

diğeri ise 192.168.2.x network un gateway i olsun.Port yönlendirmeleri yapın.10 kullanıcıya 1 public ip verin.

netstat -a komutu ile bağlantı ayrıntılarını görebilirisniz.

http://www1.gantep.edu.tr/~ozcan/eskiler/ders/bilgisayar/NETSTATKOMUTLARI.doc

Gönderildi : 14/11/2015 01:03

Paylaş: