Forum

Checkpoint VPN Soru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Checkpoint VPN Sorunu (Network Ünlem İşareti)

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,205 Görüntüleme
(@ozguruzun)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Checkpiont 4200 modeli firewall kullanıyoruz. İlk kurulduğunda bir problem yoktu.

bir kaç ay sonra kullanıcının sürekli network simgesi üzerinde ünlem işareti vermeye başladı.

Kapat aç yapıyoruz düzeliyor. Fakat kısa bir süre sonra yine ünlem oluyor. Network ten sanmıştım. Fakat Networkte de bir problem yok.

Bu sorunu yaşayanlarda CheckPointVPN.msi yi kaldırdığım zaman hiç bir bağlantı kopması yaşamıyor. ve bilgisayar geyet rahat çalışıyor.

Bir süre sonra PC Update lerinin hepsi yapılmış olmamlı yoksa CheckPointVPN.msi kurulu iken bağlantı problemleri yaşayabilirsiniz diye tahminde bulunuldu.

Sorunu yaşayanlarda Update leri yapıyorum. Ethernet driveri nide güncelliyor. Hatta HP Support Asistant danda denetliyorum. Driver ları güncelliyor.

Sonra sistemde CheckPointVPN.msi kurulu olmasına ragmen sistemde bağlantı kopması olmuyor. Yada günde bir iki defa oluyor. Bazende gün de hiç bu sorun çıkmıyor.

Son zamanlarda bir çok bilgisayarda ünlem işareti vermeye başladı. Bu bazı bilgisayarlarda hiç olmuyor. Fakat bazılarında hala devam etmekte.

Bu sorundan bilgisi olan varsa yardımcı olabiliri mi ? 

Gönderildi : 13/11/2015 13:53

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Smart Tracker ile loglara hiç baktınız mı ?

Gönderildi : 16/11/2015 00:41

(@ozguruzun)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Eser Bey,

İnceleyip Size dönüş yapacağım. Bilginize.

Gönderildi : 16/11/2015 13:42

Paylaş: