Forum

Kullanıcı Grupları

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kullanıcı Grupları

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
420 Görüntüleme
(@mustafanisanci)
Gönderiler: 82
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar domain ortamına eklenen kullanıcılar otomatik olarak Domain Users grubuna eklenmektedir biliyorsunuz. Sorunumuz şu domain ortamına bir kullanıcı eklediğimizde ön tanımlı olarak Domain Users gibi Bilgi İşlem grubununda eklenmesini istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Bilgi İşlem grubunu Users'ın üyesi yaptım, Domain Users'ın üyesi yaptım olmadı bir türlü.

Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Gönderildi : 28/10/2015 02:57

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Users ve Domain Users farklı gruplardır öncelikle

istediğiniz sey için template bir kullanıcı oluşturup istediğiniz gruplara dahil ettikten sonra

tekrar kullanıcı oluşturacağınız samzan bu template kullanıcıya sag tıklayıp kopyalayarak  oluşturabilirsiniz

Gönderildi : 28/10/2015 11:03

(@bulentsonmez)
Gönderiler: 276
Reputable Member

kullanıcılar için             redirusr ou=<yenikullanıcıou>,DC=<etkialanıadı>,dc=com

bilgisayarlar için          redircmp ou=<yenibilgisayarou>,DC=<etkialanıadı>,dc=com

Gönderildi : 28/10/2015 12:48

(@mustafanisanci)
Gönderiler: 82
Estimable Member
Konu başlatıcı

Biliyorum farklı. Domiain Users Users üyesi. Bende users üyesi olan başka bir grup yapıp denedim ama olmadı. Template olur bu son seçeneğim bunu biliyorum ancak binlerce kullanıcı ekleme işi var bunuda powershell ile yapıyoruz ancak sisteme kullanıcı ekleyecek olan 43 farklı kişi mevcut. bu yüzden birisi kullanıcı açtığında o gruplar default olarak gelsin istiyorum.

Gönderildi : 29/10/2015 03:17

Paylaş: