Forum

wds serverda eksik ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

wds serverda eksik giden bir şeyler

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
364 Görüntüleme
(@MuratNazikgul)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

herkese hayırlı cumalar okulumuzun yeni bilgisayar laborutuvarındaki pc lere win8 kurulumu için sanal sunucumuzda yeni bir server 2008 kurulumu yapıp wds rolunu yükledim gereken ayarları yaptım anlamadığım kısım pcler pxe ile ip alırken illa windows dhcp sunucu olması zorunlumu yoksa network de dahil olana usg1000 dhcpsi yeterlimi bilgisayarı çalıştırıp F12 bastığımda wds server ile iletişime geçip kurulum başlıyor fakat windows dosyarını kopyalıyıp kuruluma geçerken sisteminize ait dhcp sunucu olmadığı için kurulum başlatılamıyor gibi bir hata alıyorum nerde hata yapıyorum çözemedim forumda ve diğer sayfalarda araştırdım ne denediysem olmadı windows dhcp sunucu kurup en son oyle deneyeceğim artık

Gönderildi : 09/10/2015 15:22

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 482
Honorable Member

Wds serverın dhcp ayarları için şu makaleden faydalanabilirsin.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows10/archive/2015/10/04/kullanici-yedeklerinin-mdt-ile-alinarak-temiz-kurulum-yontemi-ile-windows-10-yukseltme-adimlari.aspx

"2)Dağıtıma başlamadan önce yukarıdaki linkte detayı verildiği şekilde DHCP server üzerinde 060, 066 ve 067 kodları için gerekli tanımlamaların yapılması gerekmektedir. Benim kullanacağım deployment server’ın adresi 192.168.111.1’dir."

Makalede 2.madede mevcut.

Kolay gelsin

Gönderildi : 13/10/2015 03:28

Paylaş: