Forum

Rdp İle Bağlanan Ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Rdp İle Bağlanan Kullanıcıyı Kısıtlama

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,510 Görüntüleme
(@GorkemAkin)
Gönderiler: 168
Reputable Member
Konu başlatıcı

İyi Günler,

Domaine kullanıcı ekleyip başka şehirdeki kullanıcılarımın bu kullanıcı ismi ile sunucuya bağlanmasını istiyorum fakat sunucuda sadece masaüstü ve yerel disk d kısmında sadece bir klasörü görmesini istiyorum. Bu kısıtlamayı nasıl yapabileceğim konusunda hiçbir bilgim yok. Yardımcı olabilir misiniz?

Gönderildi : 07/10/2015 20:07

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Group policy ile yapabilirsiniz. Makaleler bolca var.

Gönderildi : 07/10/2015 20:24

(@GorkemAkin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Group policy ile yapabilirsiniz. Makaleler bolca var.

Tam olarak ne diye arama yapacağımı bilmiyorum. Rica etsem link verme imkanınız var mı?

Gönderildi : 07/10/2015 22:25

(@GorkemAkin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

bu konuda yardımcı olabilecek kimse yok mu?

Gönderildi : 08/10/2015 03:20

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

(@birkanurlu)
Gönderiler: 327
Reputable Member

İyi Günler,

Domaine kullanıcı ekleyip başka şehirdeki kullanıcılarımın bu kullanıcı ismi ile sunucuya bağlanmasını istiyorum fakat sunucuda sadece masaüstü ve yerel disk d kısmında sadece bir klasörü görmesini istiyorum. Bu kısıtlamayı nasıl yapabileceğim konusunda hiçbir bilgim yok. Yardımcı olabilir misiniz?

AD'de bir tane sefir user oluşturun. Bu kullanıcının üyeliğine Remote Desktop Users grubunu ekleyin. Sonrasında da GPO ile kullanıcı bazlı kısıtlamalar yapın. İlk oturum sonrası masaüstünü düzenleyin ve diğer şehirdeki kişilere bu kullanıcı bilgisini verin.

Aslında bu kullanıcı standart domain user yani kısıtlı kullanıcı olacağı için belki de ekstra kısıtlama yapmaya ihtiyacınız bile olmayacak.

Gönderildi : 12/10/2015 05:06

(@mustafanisanci)
Gönderiler: 79
Estimable Member

Ben bu olayı şu şekilde hallettim. Bende 20 tane sistem yöneticisi var. Ağıma 3. bir adc ekledim. herkese bunun ip bilgisini verdim. ve adc üzerine ayrı bir gpo tanımladım. dolayısı ile bağlananlar asıl dc ye bağlanmıyor adc üzerine bağlanıyor.

Gönderildi : 17/10/2015 23:21

Paylaş: