Forum

Domain'e giriş ve D...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain'e giriş ve DNS sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,849 Görüntüleme
(@hakancecen)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabai

Windows 2008 R2 Domain Controller var. Her bir odada da farklı ip blokları var (192.168.10.x, 20.x, 30.x) ve serverların blunduğu ip bloğu 101.x. (bu arada DHCP server yok)

Herhangi bir pc'yi bu domain'e sokmaya çalıştığımda şu hatayı veriyor"Bu bilgisayarın Birincil Etki Alanı  DNS  adı olarak değiştirilemedi". Ancak domain'e girişte bir problem olmuyor. Ancak server'a ulaşmada bazı yavaşlıklar yaşıyorum. Örneğin RDP yaparken ilk bağlantı kurması için yaklaşık 20sn bekliyorum. Sonrasında bir problem yok. Bundan dolayı olduğunu düşünüyorum çünkü daha önceden format atıp yeni kurduğum pc'ye RDP ile bağlanmaya çalıştığımda tak diye giriş yapabildim.

Şu başlıktaki konuyu okudum ve TCP/IP over NETBIOS yapmama rağmen halen sonuç aynı 🙁

Bu problem neden olabilir acaba? Bu arada girmeye çalışan makina Windows 7 pro sp1.

Gönderildi : 30/09/2015 12:43

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

bu ip blokları ne uzerinden birbiri ile haberleşiyor

birde clientlere dns olarak 2008 r2 nin ip adresini veriyorsunuz değil mi ?

Gönderildi : 30/09/2015 16:59

(@hakancecen)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Fortinet var. ping'ler sorun olmuyor. DNS olarak evet 2008 r2'nin ipsini veriyorum.

Gönderildi : 30/09/2015 17:17

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Fortinet var. ping'ler sorun olmuyor. DNS olarak evet 2008 r2'nin ipsini veriyorum.

Selamlar ;

Mevcut Domain controller üzerinde  eventları  kontrol  edermisiniz  DNS  ile  ilgili vermiş  olduğu hata  eventları nelerdır.Server  üzerinde  servislerden  başlangıc  modu  otomatık olan  ama  baslamayan servisler  var  ise  onu da control  edebilir misiniz .  ayrıca  bu  farklı ip  blokları için  dhcp  server  yok demişssiniz  ip leri  clientlara  el ile  mı verıyorsunuz  yoksa Fortigate mı  dagıtıyor ?

Gönderildi : 30/09/2015 17:32

(@hakancecen)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Event'larda ne yazık ki fazla bilgi yok. DNS ile ilgili hiç warning ya da error yok.

Servisler de automatic olupda start olmayan servis de yok 🙁

IP'leri elle veriyorum hocam. Fortigate sadece router görevi yapıyor.

Gönderildi : 30/09/2015 17:49

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

fortinet uzerinde bu ip bloklarından bibirilerine erişimdeki kurallarınızı kontrol etmelisiniz o zaman

Gönderildi : 30/09/2015 17:53

(@hakancecen)
Eminent Member
Konu başlatıcı

O tarafta hiçbir problem yok ne yazık ki 🙁 Hiç bir log düşmüyor.

Gönderildi : 30/09/2015 18:05

Paylaş: