Forum

Microsoft Dynamix A...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft Dynamix Ax - Farklı ve Zor Bir Soru

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
413 Görüntüleme
(@birkanherdinc)
Gönderiler: 115
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Çözüm Park Ailesi,

Sorunum çok karmaşık ve spesifik bir sorun olduğu için detaylı anlatmak istiyorum.

Öncelikle bir erp sunucumuz var bu erp sunucumuza dynamix ax kurduk dynamix ax kurulumu için AD 'den bir domain user açtık. Bu Domain USer ERP local makinesi üstünde local admin yetkisien sahip. Ax kurulumunda userları İmport ederken LDAP sorgusu ile AD 'deki Kullanıcıları görüntüleyememektedir. Bunun nedeni olarak ise GPO hedef gösterildi. GPO hepsini devre dışı bıraktığım halde bir etkisi olmadı. Sorunun Security İle olduğu kesin. Çünkü aslında çözümü kısmen buldum.Şöyle ERP sunucuda userları çekmeye çalışan kullanıcı adı örneğin xxx. Ax'a eklencek kullanıcıların AD de Security sekmelerine xx domain userını ekleyip Read dediğimde XX kullanıcısı bu kullanıcıları görüntüleyebilmektedir.

Bunun AD de  daha farklı bir çözüm yolu varmıdır ?Belki çok basit bir soru belkide çok Advance seviye bilgi lazım.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 30/09/2015 12:21

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Sorunu çözmüşsünüz aslında, kullanıcının makine local admin olması sadece o makinede yönetici olması anlamına geliyor. Siz ise AD de read yetkisi verdiğinizde kullanıcıları çekebildiğini göreceksiniz. Sorununuz AX sistmeinde ziyade bir AD sorunu.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/09/2015 19:36

(@birkanherdinc)
Gönderiler: 115
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cevap için teşekkür ederim 😉

Gönderildi : 22/10/2015 18:27

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

rica ederim kolay gelsin.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/11/2015 01:25

Paylaş: