Forum

20 Tane Fiziksel Se...

Bildirimler
Hepsini Temizle

20 Tane Fiziksel Serverı tek bir Server Yapma ?

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
452 Görüntüleme
(@SemihBAYRAKTAR)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

SelamunAleyküm, 

Şirketimizde yaklaşık olarak 20 Tane aynı özellikte Dell markalı Serverlarımız bulunmaktadır. Ayrıca Ek olarakta Bu servlerın dışında 1 tane Domain için 1 Server 1 Tanede Storage bulunmaktadır. 

Şimdi bizim istiyoruz ki bu 20 Serverı Tek bir bir Server haline getirip çalışıtırmak ve Storageyide bu oluşacak Serverın Harddiski gibi göstermek. 

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. 

Şimdiden Teşekkürler.

Gönderildi : 08/08/2015 00:12

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

SelamunAleyküm, 

Şirketimizde yaklaşık olarak 20 Tane aynı özellikte Dell markalı Serverlarımız bulunmaktadır. Ayrıca Ek olarakta Bu servlerın dışında 1 tane Domain için 1 Server 1 Tanede Storage bulunmaktadır. 

Şimdi bizim istiyoruz ki bu 20 Serverı Tek bir bir Server haline getirip çalışıtırmak ve Storageyide bu oluşacak Serverın Harddiski gibi göstermek. 

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. 

Şimdiden Teşekkürler.

Selamlar,

Bu durumda size önerim. Sanallaştırma kullanabilirsiniz. Hyper v ya da vmware kullanabiklirsiniz. 

Gönderildi : 08/08/2015 02:42

(@BirkanURLU)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Nasıl yapıldığı konusunda pek fazla bilgim yok ama yoğunlaşmanız gereken kavram cluster yani kümeleme. Bu terimi kullanarak araştırma yapabilirsiniz.

Gönderildi : 10/08/2015 19:37

(@SemihBAYRAKTAR)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hyper-V üzerinde tam olarak nasıl yapabilirim bana ulaşabilceğim linkler verebilirmisiniz ? 

ayrıca bu serverlar üzerinde örnek olarak 1 gb Ram var diyelim bütün bu 20 server birleşince toplam 20 gb mı görünecektir.

Gönderildi : 11/08/2015 01:41

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Fizikselde kullandığınız kaynak kadar sanallaştırma yapılacak sunucuda kaynak olmalıdır. Yani şu anda 20 GB ram'li 20 sunucunuz var ve aktif olarak ramleri kullanıyorsa sizin sanallaştırma yapacağınız sunucuda en az 20 GB ram olmalı. Hyper-V ile sanallaştırma konularında bir sürü makale sitemizde mevcut. Araştırıp incelemenizi tavsiye ederim.

Gönderildi : 11/08/2015 18:47

Paylaş: