Forum

IIS Şişmesi

Bildirimler
Hepsini Temizle

IIS Şişmesi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,108 Görüntüleme
(@rasitkurt)
Gönderiler: 26
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar konuyu döğru yeremi açtım bilmiyorum. yanlış açtıysam affınıza sığınarak bir sorum var.

HP bir server var Windows server 2012 kurulu üzerinde 5 tane site ve sql server çalışıyor.

IIS normalde 4-5 gb arası ram kullanımı ile çalışıyor. ama bazen hiç bir istisna yokken bir anda yükseliyor ve 20 gb kadar çıkıyor ve bu sırada sayfalara erişim sağlanamıyor bunun belirli bi sebebi olabilirmi.

Teşekkürler 

Gönderildi : 07/08/2015 21:26

(@rasitkurt)
Trusted Member
Konu başlatıcı

aslına bakarsanız uygulama tabanım karmaşık

yani asp, jawa , php hepsi bir sitede kullanılmış. şöyle bir durum daha var server bir barındırma firmasında geçen hafta başka bir semte taşındı ı gün kurulumu yapıldıktan sonra servera uzaktan bağlanıp gerekli ayarları yapacaktım ki açılır açılmaz IIS bir anda 32 gb ramin 27 gb sini kullanmaya başladı  yeniden başlatmayı denedim w3wp.exe çalışmayı durdurdu dedi bilgisayarı yeniden başlattım düzeldi ama arada sırada yine aynı şeyi yapıyor şişip kendi kendine düzenliyor

Gönderildi : 08/08/2015 13:21

(@ismaildedeler)
Gönderiler: 10
Active Member

Merhabalar,

Daha önce başımıza gelmişti. Sorun sql kaynaklı olabilir. Bildiğim kadarıyla sql ne kadar ram verirseniz kullanır. Bunun için kısıtlama yapabilirsiniz.  http://www.cozumpark.com/forums/thread/444651.aspx  linki incelemenizi tavsiye ederim 

Gönderildi : 08/08/2015 13:49

(@rasitkurt)
Trusted Member
Konu başlatıcı

aslında sql ile ilgli olabileceğini sasnmıyorum çünkü sql ram i siteden yapılan sorguyla doğru orantılı olarak 24 saatte 12 gb gibi az bir rakam kullanıyor  tabi bu benim düşüncem ayrıca önceki yazdığım cevapta serveri tasıdığımda IIS çalıştırmaya kalktığımda sql servisleri stop edilmiş durumdaydı yani sadece ııs kullanımı aktifti

ilginiz için teşekkürler 

Gönderildi : 08/08/2015 14:21

Paylaş: