Forum

Windows 2003 R2 den...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2003 R2 den Server 2012 R2 Data Center taşıma problemi (çözüldü)

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
458 Görüntüleme
(@enderyelkenci)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Mevcuttta bulunan 2003 R2 de bulunan DC yi Server 2012 R2 Data Center üzerine taşımak istiyorum. Fakat Son adım sonrasında aşağıdaki hata mesajını alıyorum Policy de ilgili hakları vermeme rağmen işlem hata ile sonlanıyor.

The user account used to execute DCPROMO has not been granted the
“Enable computer and user accounts to be trusted for delegation” user
right...

Not : Sitedeki makaleyi okundum. Farklı bir yol izlemiyorum.

İyi akşamlar.

Gönderildi : 14/06/2015 02:53

(@enderyelkenci)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Taşıma işlemini gerçekleştirdim. Sabah GP Management altındaki bağları gözden geçirirken "Domain Controllers" altındaki GPO nesnesinin problemli olduğunu farkettim. Problemli olan GPO nesnesini sildim. Yerine "Default Domain Policy" yi bağladım. Bu arada GPO larda bir problem var , gözden geçirmem gerekiyor. Komut satırında gpupdate  / force çalıştırdım. Yeniden çalıştırmam konusundaki uyarıyı dikkate alarak DC yi tekrardan başlattım. Daha sonra member olarak çalışan 2012 sunucuda GP güncellemesi yaptım. Tekrardan başlattım. Taşıma işlemlerini tekrardan başlattım. mutlu son 🙂

İyi pazarlar...

Gönderildi : 14/06/2015 15:29

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Geçmiş olsun diyelim o halde keyifli çalışmalar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/06/2015 01:11

Paylaş: