Forum

Windows Mobile 'dan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Mobile 'dan Server 2012 R2 RDP

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
520 Görüntüleme
(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Elimde windows mobile 6.1 yüklü el terminali var. bir de domain yapısı olmayan server 2012 r2.

el terminalinden daha önceden yine workgroup da server 2003 e sorunsuz rdp yapıyordu. 

daha sonra server 2012 r2 oldu bağlanmamaya başladı, sonra bir şekilde düzeldi. en son rdp lisans sunucusu ekledikten sonra yine  bağlanmamaya başladı. network auth. level vs bir çok yol buldum ama malesef düzelmedi.

çıkan hata : Because of a security error, the client could not connect to the Remote computer. Verify that you are logged on to the network, and then try connection again.

Networkde vs problem yok, aynı sunucu üzerinden başka uygulamalar çalışıyor çünkü , tek sorun RDP de.

Teşekkürler 

Gönderildi : 11/06/2015 18:38

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

Bu konu sanırım mail grubunda da tartışıldı ve çözüm üretildi.
Ben forumu da takip edenler için oradaki çözüm önerisini taşıyorum :

HKLM\system\currentcontrolset\control\terminalserver\RCM
altındaki “certificate / x509certificate / x509certificate ID “ anahtarları yedek aldıktan sonra silip sunucuyu restart edip, tekrar deneyin. 

Gönderildi : 12/06/2015 17:03

(@yasarkiyak)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Evet, ben de o tartışmadaydım ve ona istinaden ;

HKLM\system\currentcontrolset\control\terminalserver\RCM altındaki “certificate / x509certificate / x509certificate ID “ anahtarlarını sildim. 

Grace Period altındaki anahtarı sildim.

Per user lisans şeklinde ayarladım.

Ancak yine olmadı.

Yeniden başlattığımda regeditte sildiğim kayıtlar olmuyor ve 1 dk içerisinde el terminali bağlanıyor, ancak 1 dk sonra kayıtlar kendisi oluşuyor ve artık el terminali tekrar bağlanamıyor.

Gönderildi : 15/06/2015 16:41

(@yasarkiyak)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Sorun hala çözülmedi.

http://www.experts-exchange.com/Programming/Smartphones/Q_28114569.html da bir cevap buldum  ama üyelik istiyor. Üye olan var mı?

Gönderildi : 17/06/2015 15:58

Paylaş: