Forum

Active Directory ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory kullanıcı özelliklerini göremiyorum

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,017 Görüntüleme
(@ahmetpala)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

server 2003 kurulu bir cihazımız var.Client makinaya active directory eklentisini kurdum ve çalıştı ancak kullanıcılara kullanıcıların dosyası içerisinden sağ tıplayıp özelliklerine veya şifre sıfırlama işlemleri yapabiliyorken.Kullanıcılar sekmesine bul dediğimizde kullanıcı geliyor ancak sağ tıkladığımda sadece özellikler diye bir secenek var onada tıklıyorum birşey olmuyor, daha önce bul dediğimde kullanıcının ismini girdiğimde sağ tıklayınca şifre sıfırla gibi ayarlar geliyordu.Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.İyi çalışmalar.

Gönderildi : 21/04/2015 19:42

(@mehmetsevdaroglu)
Gönderiler: 78
Trusted Member

Merhbalar,

Domain üzerinde login olduğunuz kullanıcıya AD üzerinde Delagate Control vermen gerekmektedir.

Saygılarımla 

Gönderildi : 21/04/2015 20:19

(@ahmetpala)
Eminent Member
Konu başlatıcı

gerekli yetkiyi denetim temsilcisi seç ayarından verdim, ayrıca kullanıcımı domain admin yaptım,  kullanıcılar dizininden herhangi bir kullanıcıyı seçip

şifre silme işlemini veya grup değiştirme ekleme işlemini  yapabiliyorum ancak kullanıcılar sekmesinde ara butonuna bastığımda kullanıcıyı buluyor ancak sağ tıkladığımda sadece özellikler yazıyor.kullanıcı şifre değiştir falan çıkmıyor.Daha önce çıkıyordu makinayı formatladım yeni domaine farklı isimle aldım bunlarla bir ilgili olabilirmi.Açtığım oturum domain admindir.Kolay gelsin.

Gönderildi : 22/04/2015 11:58

(@mehmetsevdaroglu)
Trusted Member

rsat kurulumunda eksikm birşeyler olabilir o zaman farklı birşey gelmiyor aklıma. 

Gönderildi : 23/04/2015 01:49

(@ahmetpala)
Eminent Member
Konu başlatıcı

rsat kurulumu olarak tam olarak hangi seçenekleri işaretlemeliyim.

Gönderildi : 25/04/2015 00:51

(@SalimAKOZ)
Gönderiler: 200
Estimable Member

rsat kurulumunu Windows 7 clienta yapıyorsunuz herhalde.

Burada kurulumu yaptıktan sonra Turn Windows Featues or off ekraninda Remote Server Administration Tools özelliğinin Windows Features bölümüne eklendiğini görmelisiniz. Oradan istediğiniz rolleri seçerek ekleyebilirsiniz. 

Bu arada Windows 2003 server üzerinde hangi roller varsa rsat ile bunları yönetebilirsiniz.

Gönderildi : 25/04/2015 14:49

(@mehmetsevdaroglu)
Trusted Member

Merhabalar,

alttaki linkten takip edebilirsiniz.

https://technet.microsoft.com/en-us/library/ee449483(v=ws.10).aspx#BKMK_Install 

Gönderildi : 25/04/2015 22:35

(@ahmetpala)
Eminent Member
Konu başlatıcı

internetten bulduğum yeni windows 7 den kurduğum windowsta sorun var gibi, düzgün bir windows kurdum ve belirttiğiniz yerleri özelliklere ekledim.Sorunsuz çalışıyor.Çok teşekkür ilginiz için kolay gelsin.

Gönderildi : 27/04/2015 17:12

Paylaş: