Forum

Macintosh bilgisaya...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Macintosh bilgisayar ile ilgili çözemedğim sorun

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
401 Görüntüleme
(@FarukOZYILMAZ)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle herkese merhaba,

Aslında daha komplike sorunlar ile ilgilenilip çözüm arandığını biliyorum fakat aylardır çözümleyemedğim çok ilginç bir sorunum mevcut.

Evimin bulunduğu 100- 150 metrelik alanda Mac bilgisayarlar sadece güvenli kip'de açılıyor.

Yardımcı olabilecekler için detay bilgileri,

1, Yakınımızda baz istasyonu yok.

2, Yüksek gerilim hattı yok.

3, Evde ki yüksek gerilim tesisatımız ile ilgili bir sorun bulunamadı.

4, Eve gelen elektriği kapatıp powerbook açmaya çalıştım o da açılmadı.

5, 3 tane mac bilgisayarım var hepsi gri ekranda kalıyor, bir süre sonra hdd hatası verip siyah ekrana dönüyor.

6, Evde çalıştığım normal pc'ler de hiç bir sorun yaşamıyorum.

edit: Konuyu yanlış yere açtığımı otomatik giriş yaptığım için farketmedim, bunun için ayrıca özür dilerim.

Gönderildi : 21/04/2015 15:42

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

buna benzer bir durumu Fethiye'de bri hotelde yaşamıştım. Normal PC'yi masanın soluna koyunca açılıyor sağına koyunca açılmıyordu. Bir sürü denemeler yaptıktan sonra bir sonuca ulaşamadım. Daha sonra oradaki adama yapacak birşey yok dedim bu şekilde çalışacaksınız. Burada birşey var dedim. Elektrik hattı vs vardır dedim. Yok öyle birşey dediler vs...

sonra oranın teknik müdürü oradan elektrik hattı geçiyor dedi ve olayı ona bağladık, başka mantıklı bir açıklama yapamadım.

sizin evde yada civarda buna benzer bir durum olabilir, yok demişsiniz ama ne biliyim binanın dairenin elektrik döşemeleri oradan geçiyordur vs ama pc normal çalışıyor diyorsunuz.

Gönderildi : 21/04/2015 15:54

(@FarukOZYILMAZ)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

merhabalar

buna benzer bir durumu Fethiye'de bri hotelde yaşamıştım. Normal PC'yi masanın soluna koyunca açılıyor sağına koyunca açılmıyordu. Bir sürü denemeler yaptıktan sonra bir sonuca ulaşamadım. Daha sonra oradaki adama yapacak birşey yok dedim bu şekilde çalışacaksınız. Burada birşey var dedim. Elektrik hattı vs vardır dedim. Yok öyle birşey dediler vs...

sonra oranın teknik müdürü oradan elektrik hattı geçiyor dedi ve olayı ona bağladık, başka mantıklı bir açıklama yapamadım.

sizin evde yada civarda buna benzer bir durum olabilir, yok demişsiniz ama ne biliyim binanın dairenin elektrik döşemeleri oradan geçiyordur vs ama pc normal çalışıyor diyorsunuz.

Elektrik ile alakalı voltaj da dahil herşeyi kontrol ettirdim, malesef elektrik sorunu yaşamıyoruz. Doğan kaynaklrla alakalı bir sorun çıkarsa şaşırmayacağım. Dediğiniz gibi normal pc'ler hiç sorun yaşamıyor stabil bir şekilde çalışabiliyorum. 

Gönderildi : 21/04/2015 15:58

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Üretimdeki bir PC'de makina ara ara açılmama vs yapıyordu. Makinayı başka yere götürüp açtığımızda sıkıntısız açıyordu. Disk değişimi, yeniden kurulumlar felan işe yaramadı. Sonradan öğrendik ki bilgisarın bulunduğu yerden fabrikayı besleyen elektrik hatları geçiyormuş. Yer değiştirince problem çözüldü.  Tamamen elektromanyetik alan problemi. Kimin aklına gelir. 🙂

Gönderildi : 21/04/2015 16:18

Paylaş: