Forum

server 2012 Uzak Ot...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2012 Uzak Oturum Açma Sorunu

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
544 Görüntüleme
(@mehmettopkaya)
Gönderiler: 221
Reputable Member
Konu başlatıcı

Herkese Selamlar 

Server 2012 Adc Makinada DcÜzerinden Kullanıcı adıyla oturum açmada  Pclerden Uzak Masa üstü İle Oturum Açamıyor Sebebi Ne Olabilir Acaba

Direk Pc Den Oturum Açmak İstedigimde Parola Hatası veriyor Dc Serverdan aynı Kullanıcıyla Uzak Oturum Açtıktan Sonra Pc den de Oturum Açabiliyorum 

Teşekkürler.. 

Gönderildi : 16/03/2015 12:53

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Domain Controller Policy deki Allow logon through terminal services ayarını değiştirmeniz gerekiyor. Bu policy e sunucu üzerinde oturum açmasını istediğiniz kullanıcı veya grupları ekledikten sonra gpupdate /force yapmayı dener misiniz?

Gönderildi : 16/03/2015 14:28

(@mehmettopkaya)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Oguzhan Cevap için Teşkkürler..

Orada zaten Remote Dektop User gurubu Var Benim Sorunum Hiç Baglantı Kuramama Degil Ben dc Makinadan Kullanıcı Adıyla Birkere Oturum Actıgımda server 2012 de oturum Acık Bıraktıgımda Terminal Makinadan Uzak Masa ustu yapabiliyor  bir nedenle kullanıcı serverdan logof olursa baglanamıyor ben dc serverdan 2012 ye o kullancı adıyla ornegin (muhasebe ) adıyla baglandıgımda muhasebedekı  pc uzak baglantı yapabiliyor..

Gönderildi : 16/03/2015 16:00

(@mehmettopkaya)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Oguzhan Cevap için Teşkkürler..

Orada zaten Remote Dektop User gurubu Var Benim Sorunum Hiç Baglantı Kuramama Degil Ben dc Makinadan Kullanıcı Adıyla Birkere Oturum Actıgımda server 2012 de oturum Acık Bıraktıgımda Terminal Makinadan Uzak Masa ustu yapabiliyor  bir nedenle kullanıcı serverdan logof olursa baglanamıyor ben dc serverdan 2012 ye o kullancı adıyla ornegin (muhasebe ) adıyla baglandıgımda muhasebedekı  pc uzak baglantı yapabiliyor..

Bu Arada 2012 Adc Degil Members  

Gönderildi : 16/03/2015 16:59

(@mehmettopkaya)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sonun Çözümü Microsoft  Kb3002657 update kaldırınca çozüldü Netlogon Servisinin Güvenlik Güncelleştirmesinden Kaynaklanıyormuş

http://support.microsoft.com/en-us/kb/3002657 

Gönderildi : 17/03/2015 00:18

Paylaş: