Forum

Java KVM Viewer Ser...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Java KVM Viewer Server'de biryerde takıldım yardım !

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
430 Görüntüleme
(@OsmanKesici)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar, 
hayatımda ilk defa server kurdum KVM yöntemiyle centos üzerine windows 8 kurdum ancak driverleri kuramadım çünkü sistemi ip üzerinden kvm ile açıyorum nasıl yapabilirim yardımcı olabilir misiniz?

[url= http://i.hizliresim.com/o2M85m.jp g" target="_blank">http://i.hizliresim.com/o2M85m.jp g"/> [/img][/url]

Gönderildi : 07/02/2015 21:43

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

KVM Sanallaştırmasında driverler virtio diye geçmektedir. Virtio en son driveri bildiğim kadarı ile v.0.1.74 'dü. Bu driveri indiriyorsunuz. Ister centos üzerinden wget ile iso'yu çekip sanal sunucunuza bağlayın isterseniz iKVM destekliyor ise local'den bağlayın. 

ISO'yu bağlama işlemini yaptıktan sonra windows için driverlar var. Bu driverları yüklemeniz gerekiyor. 

Ayrıca KVM tarafında disk ve ethernet kartını virtio olarak ayarladıysanız driver yüklemeniz gerekiyor ancak KVM tarafında IDE olarakda ayarlanabilir fakat bu kvm tarafından performans kaybına sebep olması sebebiyle tavsiye edilmesede windows 8 için kullanılabilir. Eğer disk driverini IDE olarak ayarlayıp ethernet'ede realtek veya Intel PRO olarak gösterirseniz windows 8 tarafında yapacağınız bir işlem kalmadan windows'un kendisinin driverları tanımasını sağlayabilirsiniz. 

Her iki yoluda anlattım seçenek tamamen size kalmış 🙂 

Kolay gelsin. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 08/02/2015 01:58

(@OsmanKesici)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

KVM Sanallaştırmasında driverler virtio diye geçmektedir. Virtio en son driveri bildiğim kadarı ile v.0.1.74 'dü. Bu driveri indiriyorsunuz. Ister centos üzerinden wget ile iso'yu çekip sanal sunucunuza bağlayın isterseniz iKVM destekliyor ise local'den bağlayın. 

ISO'yu bağlama işlemini yaptıktan sonra windows için driverlar var. Bu driverları yüklemeniz gerekiyor. 

Ayrıca KVM tarafında disk ve ethernet kartını virtio olarak ayarladıysanız driver yüklemeniz gerekiyor ancak KVM tarafında IDE olarakda ayarlanabilir fakat bu kvm tarafından performans kaybına sebep olması sebebiyle tavsiye edilmesede windows 8 için kullanılabilir. Eğer disk driverini IDE olarak ayarlayıp ethernet'ede realtek veya Intel PRO olarak gösterirseniz windows 8 tarafında yapacağınız bir işlem kalmadan windows'un kendisinin driverları tanımasını sağlayabilirsiniz. 

Her iki yoluda anlattım seçenek tamamen size kalmış 🙂 

Kolay gelsin. 

Ustam tam olarak anlayamadım skype kullanıyorsanız ekleyebilir misiniz?

[email protected] 

Çok makbule geçer.

Gönderildi : 08/02/2015 04:51

Paylaş: