Forum

windows server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows server 2012 üzerinde bitlocker

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
474 Görüntüleme
(@mustafatuna)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

öncelikle ilgilenen bütün arkadaşlara teşekürler

Windows server 2008 -2012 kullanan müşterilerimiz var biz genelde yedekleme işini nas varsa direk nasa nas yoksa sistem üzerinde boş partın birine Windows backup kullanarak yedekleme yapıyoruz geçenlerde başımaza gelen bi olaydan dolayı hernekadar biz yedekleme işini yaptıksada yeterli güvenlik olmadığını düşünüyoruz benim sormak istediğim server üzerinde bitlocker kullanarak sistem yedeğini bitlocker yaptığımız partın

olduğu yere aldırma ama NE KADAR GÜVENLİKLİ yada bitlocker şifreside kırılabiliniyormu 

Gönderildi : 06/02/2015 20:50

(@uguraytaskin)
Gönderiler: 52
Trusted Member

Harici disklere aldırmak daha doğru olabilir nas yoksa.

Gönderildi : 06/02/2015 21:06

(@mustafatuna)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

sorum o değildi ama bitlocker ne kadar güvenli onu merak ediyorum

Gönderildi : 06/02/2015 22:13

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4317
Co-Helper

Türkiyede popüler olan saldırı yöntemleri dolayısıyla soruyorsanız sistemlere erişim söz konusu olduğundan bu yöntemler kesin sonuç vermez en doğru yöntem sistem dışında taşınan external backup dır tape, dvd, disk vs data boyutu yada bütçeye göre tercih edilebilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/02/2015 22:30

Paylaş: