Forum

RDWeb üzerinde...

Bildirimler
Hepsini Temizle

RDWeb üzerinden erişim problemi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
500 Görüntüleme
(@IbrahimAlkin)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Çözemediğim bir problem var. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Sanal bir server üzerinden uygulama publish edip RDWeb üzerinden dağıtmaktayım. Sorunum şu ki, başka bir ağdan bu RDWeb e erişip uygulamayı indirdiğim zaman açamamaktayım. Ancak, bağlantıyı notepad ile açıp full adress bölümündeki bilgisayar adını silip yerine dış ip yi yazdığım zaman bağlantı kurabilmekteyim. Biraz karışık oldu ama toparlarsam, bunu direkt olarak bu şekilde indirmek istiyorum. Yani bilgisayar adını dış ip numaram ile değiştirmek istiyorum. Bunun bir yolu var mıdır? Şimdiden cevaplar için teşekkürler. 

Gönderildi : 06/02/2015 19:20

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4315
Co-Helper

dışardan içerdeki isim çözümlenemediğinden erişilmemesi normal sizin hizmeti dış bacağa açmanız lazım en kolay yolu dışardan bağlacağınız noktadan merkeze vpn atın isim çözümlemesini yaparsınız.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/02/2015 22:27

(@IbrahimAlkin)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

İbrahim Bey Merhabalar,

Dediğinizi tam olarak anlamadım. Biraz daha açabilirseniz çok sevinirim. RDWeb'ten her uygulama download edişimde full address bölümünü dış ip olarak algılasın istiyorum. Sorunumu tam olarak ifade edebilmişimdir umarım, henüz çok acemiyim, kusura bakmayın. Şimdiden cevabınız için teşekkürler.

Gönderildi : 09/02/2015 19:44

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4315
Co-Helper

Peki localden erişim sorunu yaşamayacak mısınız. Bağlanacağınız noktalardan PPTP VPN bağlantısı kursanız daha iyi bir çözüm olabilir. Bunla ilgili makaleler var inceleyin derim.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/02/2015 15:32

Paylaş: