Forum

file server yetkile...

Bildirimler
Hepsini Temizle

file server yetkilendirme

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
567 Görüntüleme
(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member
Konu başlatıcı

merhabalar, enteresan bir taleple karşı karşıyayım fikir yada tecrübelerinizi paylaşırsanız sevnirim.

ortak alan olarak kullanılan fs mevcut yetkileri ad'den alıyor. atıyorum ihsan kullanıcısı \\fs\data dizinine erişemiyor ancak \\fs\data\fatura dizinine erişiyor yada aynı şekilde \\fs\data2 dizinine erişemiyor \\fs\data2\it\dokumanlar dizinine erişiyor. klasik yöntem olarak map ederek bir çözüm sağlanmış. ancak o kadar fazla erişim alanı ve dizin söz konusuki kimi kullanıcıda map edilmiş 10 dizin var bir o kadarıda paylaşım linkini elle kopyalayarak gidiyorlar 🙂

tüm dizinlerin içeriklerine kullanıcıların hepsi erişebilsin ama sadece klasörleri listelesin. alt kalsor sayısı kacsa listeleyebilsin ancak yetkisi olmayan klasor altındaki xxx.txt dosyasını sanki orada birşey yokmu gibi görmesin istiyorum (erişim reddedildi istemiyorum ona yetkim varmı buna yetkim varmı diye tıklamasın 🙂 )

kısaca list folder olsun ama read data olmasın 😀

**travers folderi denedimmi hatırlamıyorum ...

gelişmişte güv. list fodler/read data tek seçenek malumunuz. öneriniz yada tecrübenizi paylaşırsanız sevinirim.

şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 28/01/2015 22:54

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

Bir root folder altından user grupları oluşturularak paylaşımlar yönetilebilir biliyorsunuz.

List folder varsa read da var demektir. Klasöre girince txt okuyamasın diye birşey standart roll ile mümkün değil. Ya giremeyecek ya okuyacak tercih sizin 🙂 Bu aynı file server rollü ile yapılamayan içeriği değiştirsin ama içeriği silemesin gibi birşey.
http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2014/09/21/windows-server-2012-r2-ile-dosya-sunucularda-paylasim-ve-guvenlik-izinleri-bolum-2.aspx
burada ki tabloya bakınız.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/01/2015 23:45

Paylaş: