Forum

Win 2008 policy

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win 2008 policy

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
359 Görüntüleme
(@muratuzun-2)
Gönderiler: 577
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba group policyde local bir account açtim bu accountun printer yükleme hakki nasıl verilir acaba?

Gönderildi : 14/01/2015 13:01

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Murat Bey Merhaba ;

Sorununuzu tam olarak anlayamadım. Group Policy'de account açılmaz. Sanırım Active Directory'de bir kullanıcı açtınız. Bir PC üzerinde de bu kullanıcı ile domainde oturum açtınız. Bu kullanıcıya printer yükleme hakkı mı vermek istiyorsunuz?

Bu arada server ve client işletim sistemlerini tam olarak belirtir misiniz? 

Gönderildi : 15/01/2015 03:02

(@h-ibrahimbenli)
Gönderiler: 89
Estimable Member

Tahminimce yazıcı yüklerken kullanıcı ad ve şifre istiyordur.Uygulama yükleme ile ilgili ayarları o kullanıcıdan kaldırıp 

aynı policyleri computer configurationa uygularsanız kullanıcı ad ve şifre istemeden yazıcı yüklemesi yapılması sağlanabilir.

Ama ben kullanıcının kafasına ve her hangi birşey yüklemesine karşıyım. 

Gönderildi : 15/01/2015 04:22

(@muratuzun-2)
Gönderiler: 577
Noble Member
Konu başlatıcı

Oguzhan bey g.policyde account acilir bilginize.bende problemimi Restricted Group ile cozdum tesekkurler.

Gönderildi : 15/01/2015 12:48

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Oguzhan bey g.policyde account acilir bilginize.bende problemimi Restricted Group ile cozdum tesekkurler.

Group policy ile account acılır ama group policy'de account açılmaz arkadaşın da yazdığı gibi 

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 15/01/2015 14:10

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Vasvi Hocam'ın da söylediği gibi group policy management consol arayüzünü kullanarak kullanıcı hesabı açılabilir ama bu açılan kullanıcı group policy de açılmaz. Group policy, domaindeki kullanıcılar ve bilgisayarlar ile ilgili istediğiniz ayarları yapmaya yarayan konsoldur.

Gönderildi : 16/01/2015 02:34

Paylaş: