Forum

Group Policy bazı k...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Group Policy bazı kısıtlamaları almaması .

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
756 Görüntüleme
(@denizCeliktas)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Server 2008 r2 yüklü. - terminal server 

Group Policydeki  bazı kısıtlamaları bazı kullanıcılar  almıyor .Diğerlerini alıyor.  Örneğin: Denetim masası  erişimi , cmd erişimi. almıyor. 

Yasaklar user tarafına yapılandırıldı .

rsop.msc  ile baktığımda alıyor gözüküyor .

kullanıcı  başka servera bağlandığında  yasaklı geliyor . 

Son zamanlarda herhangi bir değişiklik yapmadım. 

Umarım sorunumu anlatabilmişimdir.

Teşekkürler.  

Gönderildi : 08/01/2015 13:19

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba Deniz Bey ;

Farklı server larda kısıtlamaların çalışması, bir server da çalışmaması bana GPO lerin Computer bazlı olabileceğini düşündürdü. GPO'de computer bazlı ayarlar yapıyor ve bir server ı policy nin uygulandığı OU dışında tutuyorsanız bu sorunu yaşarsınız. Yaptığınız ayarlar User bazlı mı Computer bazlı mı? Bu ayarları Default Domain Policy de mi uyguluyorsunuz? Terminal server üzerinde DC veya ADC rolü yüklü mü?

Gönderildi : 08/01/2015 17:05

(@denizCeliktas)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Oguzhan Bey,  

Userların olduğu OU'ların  tepesine bağlı GPO ,  Default Domain Policy'e uygulamıyorum.

User Bazlı ayarlı.  

Terminal server üzerinde Dc veya ADC yüklü değil. ayrı fizikselde. 

1. server giriş yapıyorum denetim masası ve cmd gözüküyor.  aynı kullanıcıyla  2. server giriş yapıyorum gözükmüyor. 

kullanıcıyla girip cmd de gpupdate /force yapıyorum. denetim masası ve cmd gözükmüyor. 1 gün önce yaptım , hala gözükmüyor. Bazı kişilerde yapmadım hala denetim masası ve cmd gözüküyor.

Bazılarında bu sorun var bazılarında yok , herkesde bakmadım .  

belki de daha önceden oldu , 1 gün önce fark ettim.  dns , GPO , OU ,  kontrol ettim , restart yaptım . düzelmedi. 

Sadece kullanıcıların kendi oturumlarında cmd ile açıp gpupdate yapınca düzeliyor.  

Gönderildi : 08/01/2015 17:56

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba Deniz Bey ;

Tüm kullanıcıların başlangıç scriptlerine gpupdate /force komutu içeren bir bat dosyasını GPO ile yerleştirin. Kullanıcılar ilk oturum açmalarında bu komutu çalıştıracak ve alamadıkları policy leri de alacaklardır.

Gönderildi : 09/01/2015 23:47

(@denizCeliktas)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler.

Gönderildi : 10/01/2015 11:47

Paylaş: