Forum

Windows 2012 R2 DHC...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2012 R2 DHCP Deny Sorunu ?

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
478 Görüntüleme
(@MasumARSLAN)
Gönderiler: 84
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

Windows 2012 R2 DHCP üzerinde deny altında mobile cihazlara ait listem var

Liste aşağıdaki şekildedir.

Add-DhcpServerv4Filter -List Deny -MacAddress FC-E5-57-*-*-* -Description "Nokia Corporation"

Add-DhcpServerv4Filter -List Deny -MacAddress FC-C7-34-*-*-* -Description "Samsung Electronics Co.,ltd"

Add-DhcpServerv4Filter -List Deny -MacAddress FC-C2-DE-*-*-* -Description "Android"

Add-DhcpServerv4Filter -List Deny -MacAddress FC-A1-3E-*-*-* -Description "Samsung Electronics"

Add-DhcpServerv4Filter -List Deny -MacAddress FC-25-3F-*-*-* -Description "Apple"

902 adet wilcard kullanılmış MAC listesini sorunsuz import ettim buraya kadar herşey tamam, ama  FC-A1-3E-B1-AC-BC şeklindeki bir MAC adresine izin vermek isitiyorum. Rezervation denedim olmadı. Allow listi Enable etsem PCler için tek tek MAC tanımlamam gerek.

1 Scobe'ın tamamını veya Scobelar altında bazı MAC adreslerine wilcard'ları koruyarak nasıl izin verebilirim ? 

Bu arada listeye kullanmak isteyen ihtiyacı olan varsa tamamını txt olarak verebilirim. 

Gönderildi : 19/12/2014 21:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Aşağıdaki makaleyi takip ederek istediğinizi gerçekleştirebilirsiniz

http://blogs.technet.com/b/teamdhcp/archive/2012/09/15/scope-level-link-layer-filtering-using-dhcp-policies-in-windows-server-2012.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/12/2014 12:53

Paylaş: