Forum

windows server 2008

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows server 2008

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
345 Görüntüleme
(@ahmetbaltaci)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

merhabalar ben internet cafeciyim benim sorunum şu cafemde server 2008 ile oluşturulmuş bi sistem var sanalcomputer ile oluşturularak 48 client ve 1 server makine ve birde ana pc toplamda 50 makinaya ulşan bi sistem...

sıkıntım şu 2 farklı internet sağlayıcım vardı bu sistemi kurmadan önce ikisini de rahatlıkla kullanabiliyordum fakat bu sistem iki hattı aynı anda  kullanmaya müsade etmiyor...

bir iki seçenek var önümde ya internet balance router alıp çift hattı böyle kuracağım yada linux üzerinden pfsense ile .

internet rout balance kutusu oldukça pahalı bir sistem olucak benim için linux üzerinden pfsense ise daha rahat olcak fakat karmaşık bi sistem benim sorunum bu konuyla ilgilenen veya farklı çözümleri olanlar bildiklerini paylaşırsa memnun olurum. şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim... 

Gönderildi : 16/12/2014 02:07

(@gokhancetin)
Gönderiler: 175
Estimable Member

Sanırım daha önce normal makinalar vardı ve siz yarısını bir internetten, diger yarısını 2. internetten çıkış yaptırıyordunuz. şimdi ise tek çıkışınız var ana makinada ve iki hattı aynı anda kullanmak istiyorsun.

Drytek ürünü alıp basit arayüzle load balance ve firewall işlerinini yaptırabilirsin yada 3 ethernet takılı bi pc ye ücretsiz pfsense kurup bu istediklerinizi yapabilirsiniz. benim tavsiyem drytek alıp kafanız rahat olsun. kendim yaparım derseniz pfsense de rahat bir şekilde çalışır.

Gönderildi : 16/12/2014 13:00

Paylaş: