Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VPN Problem

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
308 Görüntüleme
(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba lokalde çalışan bir uygulama var ben lokalde bağlanınca çalıştırıyorum problem yok ama vpn ile bağlanan kullanıcı çalıştırınca hata veriyor nasıl çözebişlirim

Gönderildi : 27/11/2014 13:06

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

vpn ip blogunuzdan çalışmaya izin verilmiyor olabileceği ilk akla gelen

daha ayrıntılı bilgiler verebilirseniz cozume daha yakın cevaplar verilebilir diye tahmin ediorum.

Gönderildi : 27/11/2014 13:11

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

Vasvi Hocam merhaba , içerde bir sunucu üzerinde bir paylaşım ve içinde bir exe var , dışardan vpn yapıldı firewall üzerinden içerde sorun yok ama dışardan vpn ile kullanıcı çalıştırmaya kalkınca çalışmıyor

Gönderildi : 27/11/2014 13:13

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Mehmet Bey Merhaba ;

Farklı workgroup lardan bağlanılıyorsa sunucu üzerindeki paylaşımlara diğer workgroup tan erişemeyebilirsiniz. Ortamınızda domain yapısı var mı? Kullanıcı exe yi çalıştırmaya kalkınca nasıl bir hata ile karşılaşıyor. Detay verebilir misiniz? 

Gönderildi : 27/11/2014 14:29

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

Mehmet Bey Merhaba ;

Farklı workgroup lardan bağlanılıyorsa sunucu üzerindeki paylaşımlara diğer workgroup tan erişemeyebilirsiniz. Ortamınızda domain yapısı var mı? Kullanıcı exe yi çalıştırmaya kalkınca nasıl bir hata ile karşılaşıyor. Detay verebilir misiniz? 

hocam uygulamanın bulunduğu ortam da domain var hata bu şekilde

Gönderildi : 27/11/2014 14:36

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocalarım sorun uygulamanın sql ayarlarındamış , connection kışını değiştirdim ip yazdım server ismi yerine düzeldi

Gönderildi : 27/11/2014 15:40

Paylaş: