Forum

Windows Server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2012 Sanallaştırma

43 Yazılar
11 Üyeler
0 Likes
2,488 Görüntüleme
(@cemkilic)
Gönderiler: 393
Reputable Member

http://www.cozumpark.com/forums/2/445129/ShowThread.aspx

Ulaş Bey,

bu zaten benim açtığım konunun linki. Tam olarak ne demek istediğinizi anlamadım 

burada hyper-v de yapılanları fiziksel makınanızda deneyın benden bu kadar ıyı calısmalar 

http://www.mhakancan.com/hyper-v-uzerinde-calisan-sanal-makineye-fiziksel-disk-eklenmesi/

Gönderildi : 05/11/2014 03:20

(@ekremersoy)
Gönderiler: 54
Trusted Member

Merhaba,

Forum biraz karışmış ama sanırım sizin çok sade bir bilgiye ihtiyacınız var. Sanal ya da fiziksel işlemlerinizde bir değişikşik yok.

Sunucuda kopyaladığınız dosyaları paylaşıma açın, daha sonra her klasör için güvenlik ayarlarını belirtirseniz. İstediğiniz kullanıcıların istediğiniz klasörlere erişmesini sağlayabilirsiniz. Güvenlik ayarlarını paylaşım yaptığınız menünün hemen yanında bulabilirsiniz. Burada eğişimini ya da okuma yazma yetkisini kısıtladığınız kişiler dosya paylaşımda olsa da ulaşamazlar. Bütün kullanıcıları silip sadece erişecek kullanıcıları ekleyerek klasörleri düzenleyebilirsiniz.

Aynı şekilde muhasebe programı için de programın çalıştığı klasöre aynı güvenlik ayarlarını uygulayarak, programa erişimi muhasebe kullanıcıları dışında kısıtlayabilirsiniz.

Domainde kullanıcı ve grup oluşturma konusunda, ya da clientleri domaine dahil etme konusunda bir sıkıntınız yoktur diye düşünüyorum.

Gönderildi : 05/11/2014 12:42

(@FundaKayaturk)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yardımcı olan herkes için teşekkür ederim. Nihayet sanallaştırmaları yapıp makineleri ayarladım. hiçbir problem olmadan herşey tamamlandı. tek sorunum 2 sanal makine fiziksel makineyi görüyor internete bağlanabiliyor ama sanal makineler birbirini görmüyor. bunun sebebi sadece external ağ kurulu olması mıdır? internal ağ kurmama gerek var mı yoksa external ağ yeterli olacak mıdır?

Gönderildi : 14/11/2014 17:10

(@cemkilic)
Gönderiler: 393
Reputable Member

Yardımcı olan herkes için teşekkür ederim. Nihayet sanallaştırmaları yapıp makineleri ayarladım. hiçbir problem olmadan herşey tamamlandı. tek sorunum 2 sanal makine fiziksel makineyi görüyor internete bağlanabiliyor ama sanal makineler birbirini görmüyor. bunun sebebi sadece external ağ kurulu olması mıdır? internal ağ kurmama gerek var mı yoksa external ağ yeterli olacak mıdır?

clıentlarınızın ınternete cıkmamasının sebebi ınternal olması 2 makınanızıda externala cevirin

birde makınanızda dns rolu kurulumu onu kontrol edin ınternete cıkamanız dns rolununun sanal makınanızda kurulu olmamasında kaynaklanıyor

olabilir iyi caışmalar 

Gönderildi : 14/11/2014 21:34

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,
http://www.cozumpark.com/forums/thread/85449.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/11/2014 00:01

Sayfa 3 / 3
Paylaş: