Forum

izinler hakkında?

Bildirimler
Hepsini Temizle

izinler hakkında?

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
405 Görüntüleme
(@EmreDemirbek)
Gönderiler: 61
Trusted Member
Konu başlatıcı

Mrb

Server 2003 ent. sistem üzerinde sadece file server olarak kullanılıyor..

makinada AD yok file server yönetimden dosyalara gerekli tum izinleri veriyorum ama ağdaki pcler server'a bağlanınca kullanıcı adı şifre istiyor..

everyone yapıyorum yine istiyor..aynı çalışma grubundalar..ne yapmak gerekiyor dhcp yada AD mi lazım?

Gönderildi : 18/09/2008 17:28

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

ad olması senin işini her türlü kolaylaştıracaktır.

ama şu durumda server üzerinde workgroup ortamında çalışan bütün kullanıcı hesaplarını aynı isim ve aynı şifre ile aç. ondan sonra istemez.

kolay gelsin

Gönderildi : 18/09/2008 17:38

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Amdemki ortamda server var neden AD kurmuyorsunuz merak ettim?

Gönderildi : 18/09/2008 19:11

(@EmreDemirbek)
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhabalar

ad olması senin işini her türlü kolaylaştıracaktır.

ama şu durumda server üzerinde workgroup ortamında çalışan bütün kullanıcı hesaplarını aynı isim ve aynı şifre ile aç. ondan sonra istemez.

kolay gelsin

bunu anlamadım mumin hocam ilk defa bağlandıgında kulanıcı adı şifreyi girp parola hatırla diyorum bazı makinalar istemiyor sonraki oturumda bazıları istiyor bunumu demek istiyosunuz?

Gönderildi : 18/09/2008 23:12

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

sen workgroupta çalışan bütün makinalardaki kullanıcı adı ve şifrelerinin aynılarını server üzerinde de birebir oluşturacaksın. benim demek istediğim bu. daha sonra bağlanıcaksın sunucuya sorun olmaması gerekir şu durumda.

yani A bilgisyarındaki kullanıcı adı mumin ve şifresi de P@ssw0rd ise bu kullanıcı adını ve şifresini server üzerinde de aynen açıcaksın.

kolay gelsin

Gönderildi : 18/09/2008 23:29

(@EmreDemirbek)
Trusted Member
Konu başlatıcı

saolun hocam bu oldu.

aklıma takılan bir şey var bu şifresiz geçiş yani boş şifre ile geçişe izin vermiyor sistem bunu nasıl ayarlarız guvenlik ilkelerinden filan?

Gönderildi : 19/09/2008 14:50

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Eğer sürekli Şifre İstiyorsa Yap bir Bat dosyası Kullanıcıların Masa üstüne at, baglantıda sorun cıktıgında tıklasınlar sorun kalmaz.

domainde kullanıcı ac domain admin olsun;

Kullanıcı adı : baglan

şifresi : Baglan şeklinde

@echo off
net use /delete p:                                                                 
net use p: \\Paylasımadı /u:"domainadı\baglan" "baglan"

Eger Domainden bahsediyorsan Group Policyden yapabilirsin Boş Geçmeyi.

Gönderildi : 19/09/2008 18:48

Paylaş: