Forum

Antivirus server

Bildirimler
Hepsini Temizle

Antivirus server

18 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
574 Görüntüleme
(@selimatmaca)
Gönderiler: 242
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selam

Antivirus server nasıl kurulur adlı bir makale aradım ama bulamadım, ingilizce türkçe farketmez. Yada bilen bir arkadaş biraz fikir verirse su antivirus serverı kurmak istiyorum

Gönderildi : 18/09/2008 18:06

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Antivirus server kurmak için, ilk önce Antivirus markası seçmelisiniz.

Örrnek;

Symantec, McAfee, Nod32, Trend Micro vs

Gönderildi : 18/09/2008 18:44

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

antivirüs server nasıl kurulur diye birşey yoktur. antivirüs programı nasıl kurulur vardır...

ve bu durum tamamen sizin satın aldığınız ürünün adına cinsine bağlıdır.

örneğin symantec alırsınız kurulumu farklıdır, mcafee alırsınız kurulumu farklıdır, kaspersky alırsınız kurulumu farklıdır kısacası ürüne göre değişir. ancak sitemizde microsoftun ürünü olan forefront hakkında hazırlanmış çok detaylı bir kurulum makalesi vardır;

http://www.cozumpark.com/blogs/gvenlik/archive/2008/08/31/forefron-client-security-kurulum-temel-konfigurasyon-client-security-da-t-m.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/gvenlik/archive/2008/04/03/microsoft-forefront-kavram-forefront-client-security-genel-bak-ve-s-k-sorulan-sorular.aspx

kolay gelsin

Gönderildi : 18/09/2008 18:48

(@selimatmaca)
Reputable Member
Konu başlatıcı

o halde soyle sorayım, antivirus server dedigimiz sey aslında hazır olarak gelen paket bır program mıdır. Elimdeki normal antiirus ile bir antivirus server yapmak mumkunmu. Su an elimde panda vvar ve bununla pclere tek tek gidip kurulumunu yapıyorum. İstedigim, tek bir servera baglanıp kurulumunu ve ayarlarını bir servedan yapmak bunun icin hangi yolu izlemek nasıl bir ürün almak gerekiyor.

Gönderildi : 18/09/2008 18:58

(@cozumpark)

merhabalar

evet antivirüs denilen şey bir yazılımdır ve bu yazılımı herhangi bir makinaya kurarsanız bütün bileşenleri ile birlikte o makinanız antivirüs server rolüne bürünmüş olur.

panda yapıyor mu bilmiyorum ancak symantec örnek olara vereyim. yönetim konsolundan istediğiniz herşeyi yapabiliyorsunuz. örneğin ; clientlarda tarama yapabilirsiniz, clientlara otomatik kurulum yapabilirsiniz, clientlara güncellemeleri gönderebilirsiniz vs vs...

kolay gelsin

Gönderildi : 18/09/2008 19:09

(@selimatmaca)
Reputable Member
Konu başlatıcı

tesekkur ederim

Gönderildi : 18/09/2008 19:30

(@selimatmaca)
Reputable Member
Konu başlatıcı

symantecin sayfasında onlarca ürün var simdi baktım, sizin kullandıınız ürün hangisi acaba. İşimize yaramayacak yanlış bir şey almak istemiyorum 🙂

Gönderildi : 18/09/2008 19:50

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Kullanıalacak olan ürün yapınıza uygun olarak seçilir. Bu nedenle yapınızı anlatmanızda fayda var.

Piramit Bilgisayar ile görüşüp yapınızdan bahsederseniz en uygun çözümü size sunacaklardır.

Gönderildi : 18/09/2008 19:53

(@selimatmaca)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Öyle kompleks karmaşık bir yapı yok zaten bir adsl üzerinden, internete cıkan en fazla 15 - 20 pc lik aynı subnette bulunan ve server olarakta web, dns, domain controller, birde excange serverımız var. Yapmak istediğim şey sadece client makineler gidip browsera antivirus serverın adresini girip, clientlara bu antivirusleri yuklemek. Birde guncellemeyi elle yapmam gerekirse serverdan bunu tum clientlar için yapmak ama. Daha önce yapmadığım bir işlem olduğu için, size elimden geldiğinc soruyorum buradan. Bu konuyla ilgili bir makale var mı bildiğiniz 

Gönderildi : 18/09/2008 20:01

(@selimatmaca)
Reputable Member
Konu başlatıcı

sanırım cevabı buldum, baska bır formda birileri ynı konuyu tartısmısar. Dedikleri su:

symantec antivirus corporate editionı kurarken server olarak win 2003 e kur.Ağdaki diğer makinelerede kurarken client olarak kur.

demişler... doğrumudur 🙂

Gönderildi : 18/09/2008 20:06

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Aşağıdaki makaleyi incelemenizi öneririm.

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/04/04/trend-micro-client-server-messaging-security-for-smb-b-l-m1.aspx

Gönderildi : 18/09/2008 20:15

(@cozumpark)

symantec corporate editionu;

Windows 2000 Professional/Server/Advanced Server; Windows XP Professional;

Windows Server 2003 Web/Standard/Enterprise/Datacenter üzerine kurup kullanabilirsiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 18/09/2008 21:21

(@selimatmaca)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Beyler cok cok tesekkurler, mumin hocam size ayrica bir soru daha sorsam.

Acaba sirketinizde bu symanteci kac client makine icin  kullaniyorsunuz. Fiyatlar bi hayli yuksek acaba 20 client icin bu tur bir yazilim almak yerinde olur mu sizce.

Gönderildi : 18/09/2008 23:46

(@selimatmaca)
Reputable Member
Konu başlatıcı

symantec 20 kullanici icin assagi yukari 600 dolar demis

trend micro ise 25 kullanici icin 30 dolar

http://www.atkbilisim.com/yazilim-urunleri/26-trend-micro/172-trend-micro-urunleri-fiyat-listesi.html

Gönderildi : 18/09/2008 23:50

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Buradaki fiyatlar güncel gibi durmuyor.  Kaynak almanızı önermem. 25 kullanııcı 30 $ gibi bir fiyat olamaz

Gönderildi : 19/09/2008 00:35

(@turkverisoft)
Gönderiler: 1
New Member

kaspersky ve avira'yı düşünebilirsiniz.

Her ikisininde merkezi yönetimi mevcuttur.

fiyat konusunda server ve cilent olarak düşündüğünüzde....

Avira NetWork Bundle                             20 Kullanıcı      475 $ + KDV 

Kaspersky  BusinessSpace              20 Kullanıcı   420 $ + KDV

kaspersky için sitede makale mevcut : http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/07/26/kaspersky-anti-virus-admin-k_3101_t.aspx

Gönderildi : 19/09/2008 15:07

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Selim Bey;

Antivirüs server kurmak için 2003 Server size estra lisans maliyeti demektir. Ben NOD32 kullanıyorum XP makineye Console kurulu. Cokta iyi calısıyor.

Gönderildi : 19/09/2008 20:56

(@selimatmaca)
Reputable Member
Konu başlatıcı

su an icin nod 32 oldukca cazip gorunuyor, tesekkurler murat bey

Gönderildi : 22/09/2008 03:00

Paylaş: