Forum

Hangisi Daha Cazip ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hangisi Daha Cazip Olur?

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
337 Görüntüleme
(@KemalKARA)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar benim şöyle bir sorum(sıkıntım) var

Çalıştığım şirkete windows server 2008/2012 almaya karar verdik hangisini almalıyız

Pc Özellikleri i5 işlemci - 16 gb ram - 100 gb ssd hdd - 2 tb hdd

çalışan sayısı 30 (10 kişi home ofis çalışanı)

temel olarak 3 tane demirbaş program var

1-logo  2- crm 3-Mailstore 4-Telefon Santral Programı ama kendi yazdığımız programlarla 6-7 tane olacak

sanallaştırma kurmamız gerekecek ve vpn de kurulacak home ofis çalışacanlar için

acaba server yazılım almak yerine windows 7 üzerinden gidip  wm lisans alıp sanal bilgisayarlar üzerinden mi gitsek daha mantıklı olur

şimdilik domain yapısı kurmaya gerek yok ama internete giriş çıkışları server üzerinden yapmayı düşünüyorum

sistem çökmesi durumdan en kısa sürede nasıl ayağa kaldırabiliriz yedek bir bilgisayarın hangi özellikleri olması gerek hangi yazılımları kurmamız gerekli

aklıma takılan ve çözümlenmesi gereken sorular bu kadar 🙂

yardım ve fikirlerinizi bekliyorum ayrıca tavisye ettiğiniz programların fiyatlarını yazarsanızda sevinirim 

Gönderildi : 18/10/2014 15:36

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba Kemal Bey ;

Kurulacak programlara ve kişi sayısına baktığımda bu yapının giriş seviyesi de olsa bir server donanımı üzerinde olmasını, işletim sisteminin kesinlikle server ürün ailesinden bir işletim sistemi olmasını ve kısa süreli geri dönüş istendiği için image bazlı bir yedekleme programı örn, Acronis Backup & Recovery almanızı kesinlikle tavsiye ederim. Aksi takdirde çok sorun yaşayabilirsiniz. 

Gönderildi : 18/10/2014 15:55

Paylaş: