Forum

2003 Server Dosya H...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2003 Server Dosya Hatası

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
396 Görüntüleme
(@SelcukUzun)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

Dell Poweredge T310 serverda ups arızası sonrası kapanıp açılmalardan dolayı windows dosya hatası almaktayım, server üzerinde hiçbir rol yüklü değil.

could not start, c:\.....config\system vs vs. hatası veriyor

bununla ilgili olarak cd ile boot etmeyi denedim, fakat raid disk yapısı olduğundan sanıyorum diskleri görmedi, sonra cd içerisine servera ait raid driverları ekledim yine görmedi, belki dedim sata desteği ile olur o da olmadı. dolayısıyla cd ile boot edip dosyayı kurtaramadım.

Tavsiye edebileceğiniz bir yöntem ya da herhangi bir program var mı?

teşekkür ederim. 

Gönderildi : 17/10/2014 17:58

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba ;

Diskler biosta görünüyor mu? Kurulum sırasında kullandığınız işletim sistemi haricinde herhangi bir medya var mıydı? HP SmartStart, IBM ServeRaid vs gibi. Varsa onunla boot etmeyi dener misiniz? İşletim sistemi medyası ile repair edilmesi halinde sorununuz çözülecek gibi. 

Gönderildi : 17/10/2014 18:52

(@SelcukUzun)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Elimde servera ait sys.mngmt tools cd'si mevcut, biraz kurcaladım, cd üzerinden boot ettim fakat bir yere varamadım. OS kurulum bölümü var orası tanıdık geldi biraz ilerledim,en baştan kuracak diye sonrasına devam edemedim, acaba o bölümden benim istediğim windows setup'ın repair ekranına geçiliyor mu onu araştıracağım.

Gönderildi : 17/10/2014 20:04

(@AdemKARAMESE)
Gönderiler: 28
Eminent Member

Selçuk Bey Selam;

System Management Diskimiz doğru tahmin ettiğiniz üzere sizi direkt olarak yeniden kuruluma yönlendirecektir.

Aldığınız hata için anladığım kadarı ile işletim sistemi çalışma dosyası bozulmuş.

Güvenli modda sisteme erişebiliyor musunuz?

Direkt işletim sistemi diskinden repair etme seçeneği var mıydı çok emin değilim ancak microsoftun kendi sitesindeki bilgiye göre bilinen son iyi yapılandırma seçeneği mevcut. Makale ingilizce ancak mantık basit sistem başlatıldıktan sonra F8'e menü gelene kadar basalım. Last known good configuration'ı seçip açmayı deneyiniz:
Makale: http://technet.microsoft.com/en-ie/library/cc782832(v=ws.10).aspx

Gönderildi : 05/11/2014 23:55

Paylaş: