Forum

.vmdk to .vhd Conve...

Bildirimler
Hepsini Temizle

.vmdk to .vhd Convert

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
496 Görüntüleme
(@ermanispir)
Gönderiler: 87
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yeni başladığım şirkette , neden böyle bir şey yapıldığını anlamasam da şu şekilde bir kurulum yapmışlar

Windows 2012 R2 üzerine  Wmware Workstation Desktop versiyonu kurulup, bu versiyon üzerine sanal makine oluşturmuşlar.

Ben bu wmware üzerindeki  .vmdk sanal makinalarını .vhd ye konvert ederek, yine Windows 2012 yi Hyperv hipervisor olacak şekilde konfigure ederek bu sanal makinaları buradan çalıştıracağım.

Değerli hocalarıma sorum şu olacak, bu konvert sonrası ilerde sanal makinalarda bir sorun çıkar mı?

Daha önce bunu tecrübe etmiş arkadaşlar varsa görüşlerini rica ederim.

Teşekkürler

Erman İSPİR 

Gönderildi : 23/08/2014 12:03

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Bir sorun çıkmaz. Guest içindeki vmware driverlarını kaldırmayı unutmayın.

Gönderildi : 23/08/2014 20:49

(@ermanispir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam

Konvert ettiğim diskler boot sırasında takılıp kalıyor, başka bir makinada açmayı denedim açıldı, ancak serverda açılmıyor, sorun ne olabilir? 

Gönderildi : 23/08/2014 21:52

(@ermanispir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

şunu da ilave edeyim, server üzerinde sıfırdan bir makine oluşturup kurulum yapabiliyorum.

Gönderildi : 23/08/2014 21:54

(@AbdullahOmerTEMEL)
Gönderiler: 117
Estimable Member

Erman bey merhaba vmdk to vhd yapmak yerine disk2vhd tool'unu kullanmayı denemeni öneririm.

Gönderildi : 25/08/2014 14:07

(@ermanispir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

disk2vhd sadece fiziki diskleri sanala çevirmiyor mu? nasıl işime yarayacak anlamadım.

Gönderildi : 25/08/2014 15:17

(@AbdullahOmerTEMEL)
Gönderiler: 117
Estimable Member

Açıkcası ben vmdk diskleri hiç çevirme ile uğraşmadım sanal makinada bunu çalıştırdım makinanın direk vhd dosyasıyla çalıştırdım hyper v makinamda diğer tool'lar çok güvenli değil bence

Gönderildi : 25/08/2014 18:32

(@haliluguracikgoz)
Gönderiler: 29
Eminent Member

disk2vhd ile convert edin. Vmware Workstation üzerindeki ilgili sanal sunucuya disk2vhd yazılımını kopyalayıp çalıştırın.

Gönderildi : 26/08/2014 03:32

Paylaş: