Forum

Domaine üye ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domaine üye kullanıcı çok geç açılıyor

15 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
3,500 Görüntüleme
(@mehmettopkaya)
Gönderiler: 221
Reputable Member
Konu başlatıcı

Herkese Selamlar

Sorunum Domaine Üyü Olan Bir Notebook Şifreyi Yazdıktan sonra 2 dakıka kadar beklıyor ve sonra açılıyor..

diger pclerde boyle bı sorun yok notebook dominden cıkardım tekar kattım ama olmadı kullancı adını degıstım pc adını degıstım xpsp3 yukledım

ama sonuç yok dns de server ıp yazılı domain adminle actım onda da yavas lokal adminle açtıgımda sorun yok hemen açılıyor server ve pc uzerinde loglara bakıyorum sorun yok gozukuyor antivirus programını da kaldırdım ama sonuc yok kablo takılı degilkende geç açılıyor neyden kaynaklanıyor olabılır şimdiden herkese teşekkurler..

Gönderildi : 16/09/2008 13:18

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba

laptop üzerinde aktif firewall var ise onları off duruma getirin. Network monitoring tarzı programlar ile akan network trafiği kontrol edin laptop uzerinde.

Gönderildi : 16/09/2008 13:23

(@mehmettopkaya)
Reputable Member
Konu başlatıcı

üzerinde firewall kapalı zaten oturumu kapatıp tekrar actıgındada gayet hızlı acılıyor sorun sadece ilk açılışta açıldıktan sonra network ile ilgilisorun yok server üzerindeke kaynaklara gayet hızlı erişiyor tek sorun ilk açılşta geç açılması

Gönderildi : 16/09/2008 13:27

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Peki pc yi domain ortamından çıkarttığınızda açılışı nasıl?

Gönderildi : 16/09/2008 13:46

(@mehmettopkaya)
Reputable Member
Konu başlatıcı

domınden cıkarmadan lokal admınle actıgımda hemen acılıyor sadece domaın ortamında acılırken yavas

Gönderildi : 16/09/2008 13:49

(@mehmettopkaya)
Reputable Member
Konu başlatıcı

terminal domaine login olurken şifre yazdıktan sonra hangi aşamalardan geçiyor acaba bilen varsa ordan gidersek belki bulabiliriz nerde takıldıgını cunku loglarda sorun yok gozukuyor..

Gönderildi : 16/09/2008 14:19

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Policy uygulaması varmı? Varsa kaldırdıktan sonra deneyin. Client PC nin IP yapılandırmasında DNS olarak DC yi mi gösterdiniz?

Gönderildi : 16/09/2008 14:25

(@mehmettopkaya)
Reputable Member
Konu başlatıcı

evet policy uygulaması var ama o kullanıcınınoldugu grupta degıl uzaktan baglananlar için var policy  dedıgım gıbı domaın admin ilede actıgımda aynı yavaslık var clıent ıp sınde dns olarak dc gozukuyor sadece denemedıgım termınalın ıpsını degısmedım onunla alakalı olbılırmı acaba?

Gönderildi : 16/09/2008 14:30

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Onunla alakası olacağını pek zannetmiyorum ama genede deneyin. Birde şunları deneyin

PC yi domainden çıkarın, DHCP den aldığı IP yi silin, DNS ten kaydını silin, Active Directory den kaydını silin, Bilgisayarın ismini değiştirin, Tekrar domaine dahil edin.

Gönderildi : 16/09/2008 14:38

(@mehmettopkaya)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Deneyip sonucu bildiririm teşekkürler..

Gönderildi : 16/09/2008 14:40

(@BirkanDALKILIC)
Gönderiler: 40
Trusted Member

GROUP POLICY TANIMLAMANIZI SIFIR HALINE ALMAK ICIN

DCGPOFIX komutunu command prompt'a yazınız lutfen.

Gönderildi : 16/09/2008 16:30

(@alikemalturker)
Gönderiler: 1016
Noble Member

Merhaba,

Büyük ihtimalle DNS den kaynaklanan bir sorun ipconfig /flushdns ve ipconfig /release ve ipconfig /renew komutlarını deneyin. Sorun devam ederse IP adresini manuel verin. DNS ve gateway adreslerini manuel olarak girin...

Kolay gele

Gönderildi : 16/09/2008 16:55

(@sinanaydin)
Gönderiler: 25
Eminent Member

Merhaba,

birkaç gün önce benzer bir sorunla bende burda çözüm aramıştım. Benim bekleme sürem 20 dk. civarıydı. DNS ile ilgili servislerimi restart ettikten sonra ilgili makinayı domainden çıkartıp. Tekrar domaine katarken bu kez dns suffix mle değil dc makinanın netbios ismiyle ekledim. sorunum çözüldü.

Saygılar.

Gönderildi : 16/09/2008 19:59

(@mehmettopkaya)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bunların Hepsini Yaptım Etherneti De Yeniden Yukledım Tek Yapmadıgım Server Uzerınde Eskı Kayıtları Kaldırmadım Ama Terminalin İpsini Degıstım Pc Adınıda Degıstım Ama Olmadı.domainden çıkardıktan sonra dns kayıtlarınıda silip tekrar denıcem bunun içinde notebook format atmak istemiyorum sonucu yazarım herkese teşekkürler..

Gönderildi : 16/09/2008 22:47

(@mehmettopkaya)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bu Adımların hepsini yaptım domainden çıkardımc server üzerinde dns deki kayıtları ters kayıtları sildim Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarlarından bilgisayarı sildim notebook restart ettim aynı acılıs ama bu sefer şöylebir hata verdi

server loglarında

net logon olay kimligi 5805 LPNOTEBOOK bilgisayarından oturum kurulumu kimlik doğrulama yapamadı. Aşağıdaki hata oluştu:

Erişim engellendi.

diger hata net logon olay kimligi 5723

Güvenlik veritabanı belirtilen bilgisayarın başvurduğu ALPNOTEBOOK$' güven hesabını içermediğinden 'ALPNOTEBOOK' bilgisayarından oturum kurma başarısız oldu.

KULLANICI EYLEMİ

Bu olay belirtilen bilgisayar ve hesap için ilk kez oluşuyorsa, şu an herhangi bir eylem gerektirmeyen geçici bir sorun olabilir. Aksi durumda, bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımlar uygulanabilir:

'ALPNOTEBOOK$', 'ALPNOTEBOOK' bilgisayarı için geçerli bir hesapsa 'ALPNOTEBOOK' bilgisayarının etki alanına yeniden katılmalıdır.

'ALPNOTEBOOK$', geçerli bir etki alanları arası güven hesabıysa, güven yeniden oluşturulmalıdır.

Aksi durumda, 'ALPNOTEBOOK$' hesabının geçersiz olduğu düşünülerek 'ALPNOTEBOOK' üzerinde aşağıdaki eylem gerçekleştirilmelidir:

'ALPNOTEBOOK', bir Etki Alanı Denetleyicisiyse 'ALPNOTEBOOK$' ile ilişkilendirilmiş güven silinmelidir.

'ALPNOTEBOOK', Etki Alanı Denetleyicisi değilse, etki alanından çıkarılmalıdır.

çıkardım tekar kattım ama olmadııı

Teşekkürler..

Gönderildi : 19/09/2008 17:59

Paylaş: