Forum

admin olarak oturum...

Bildirimler
Hepsini Temizle

admin olarak oturum açıyorum program yüklüyorum normal kullanıcıda görünmüyor

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,726 Görüntüleme
(@MustafaORAN)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar 

bir tane kullanıcının bilgisayarına kamera setuplarını yüklücektim kullanıcının bilgisayarı windows xp ve active directory kullanıcı adı ve şifresinle giriyor.

ben setupları yüklemek için

kullanıcı adı : fabrika\administrator(örnek olarak girilmiştir.)

şifre : password1 (örnek olarak girilmiştir)

olarak girdim ve oturumumu açtım  setupları yükledim masa üstüne attı ama normal kullanıcı olarak açtığımda masa üstüne atılan kısayolları göremedim bunun sebebi ne olabilir acaba 

nerede hata yaptığımı sölerseniz çok sevinirim 

Gönderildi : 15/08/2014 13:44

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Yükleme sırasında bazı programlar bu kullanıcı veya tüm kullanıcılar gibi sorular sorar bu tip bir soruyu sadece su anki kullanıcı şeklinde cevaplamıs veya default secenegi ileri diyerek gecmis olabilirmisiniz

Gönderildi : 15/08/2014 13:46

(@MustafaORAN)
Trusted Member
Konu başlatıcı

öyle bir soru sormadı direk olarak next next diyerek kurdum

bende çözümü şöyle yaptım standart kullanıcı ile açtım oturumu kamera setupını next diyerek kurmaya başladım o zaman benden yetkili kullanıcının kullanıcı adı ve şifresini istedi bende administrator diyerek ve şifresini girerek kurulumu gerçekleştirdim ve kullanıcıda kamerayı çalıştırdım

kafama takılan ben zaten admin hesabıyla açıyorum pc yi orda kurduğum programlar masa üstüne atılan kısayollar standart kullanıcılada oturum açıldığında gelmesi gerekmezmiydi? 

Gönderildi : 15/08/2014 16:18

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

bu programın kurulum dosyasını hazırlayan arkadaşın insiyatifinde olan birsey

kısayolları , administrator kullanıcısının masaustunden all users profili altındaki desktopa kopyalarsanız o makinaya logon olan herkes erişebilir.

Gönderildi : 15/08/2014 16:21

(@MustafaORAN)
Trusted Member
Konu başlatıcı

anladım hocam teşekkür ederim

işlemleri doğru yapmışım administratorle yükledikten sonra standart kullanıcıya zaten yüklenmiş dediğiniz gibi yapınca olur diye düşünüyorum

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 15/08/2014 20:05

Paylaş: