Forum

Windows 2008 R2 Hak...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2008 R2 Hakkında

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
411 Görüntüleme
(@VolkanCANERLER)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Hocalarım Saygı değer abilerim.
2008 Server R2 de çözemediğim bir problem var ve başıma dert oldu yardımlarınızı bekliyorum.

Sıkıntı Şöle ; 2008 Server'a bağlı toplamda 7 kullanıcı var domain yapısı altında kullanıcının biri askıda kalıyormuş gibi oluyor ve makina işlemcisini windows görev yöneticisinde %100 bir şekilde kullanım yapıyor. buda serverdaki ağ trafiğini ve işlemleri çok fazla yorduğu için clientlar server üzerinde çalıştırdıkları muhasebe programını kullanamaz hale geliyor. Her Defasında yapmış olduğum işlem sonucu düzeliyor fakat kalıcı bir çözüm olmadı

Yaptığım işlem ise ; windows görev yöneticinden veya uzak masaüstü hizmetleri yöneticisinden açık kalan kullancının oturumunu kapattığımda sistem düzeliyor ama bir türlü kalıcı bir çözüm bulamadım.

Yardımlarınızı bekliyorum. Üstadlarım.

Gönderildi : 15/08/2014 13:28

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

bu sürekli aynı kullanıcıda mı oluyor ?

Yoksa farklı kullanıcılarda mı ? 

Logları incelediniz mi ?

Bu durum için loglarda ki kayıtlar nedir ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/08/2014 21:19

(@VolkanCANERLER)
Active Member
Konu başlatıcı

Hocalarım Saygı değer abilerim.
2008 Server R2 de çözemediğim bir problem var ve başıma dert oldu yardımlarınızı bekliyorum.

Sıkıntı Şöle ; 2008 Server'a bağlı toplamda 7 kullanıcı var domain yapısı altında kullanıcının biri askıda kalıyormuş gibi oluyor ve makina işlemcisini windows görev yöneticisinde %100 bir şekilde kullanım yapıyor. buda serverdaki ağ trafiğini ve işlemleri çok fazla yorduğu için clientlar server üzerinde çalıştırdıkları muhasebe programını kullanamaz hale geliyor. Her Defasında yapmış olduğum işlem sonucu düzeliyor fakat kalıcı bir çözüm olmadı

Yaptığım işlem ise ; windows görev yöneticinden veya uzak masaüstü hizmetleri yöneticisinden açık kalan kullancının oturumunu kapattığımda sistem düzeliyor ama bir türlü kalıcı bir çözüm bulamadım.

Yardımlarınızı bekliyorum. Üstadlarım.

kimse yardım etmicekmi üstadlar 

Gönderildi : 21/08/2014 01:47

(@VolkanCANERLER)
Active Member
Konu başlatıcı

Farklı kullanıcılarda oluyor loglarda herhangi  bir hata ya uyarı yok bu durumla ilgili sadece kullanıcı sanki askıda kalıyormum gibi oluyo oturumu görev yöneticisnden kapattığımda herşey normale dönüyor

Gönderildi : 21/08/2014 01:50

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

kullanıcı askıda kaldığında cpu %100 kullanımına getiren uygulama nedir ?

Sistemde AV taramasını düzenli olarak yapıyor musun ? Virüs olmadığına emin misiniz ?

Kullanıcı disconnect olduğunda bişeyler tetikleniyor demek ki  

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/08/2014 18:35

(@VolkanCANERLER)
Active Member
Konu başlatıcı

Sistemde herhangi bir virüs yok kav antivirüs ile tarama yaptım ekstra bir program çalışmıyo serverda sadece netsis kullanılıyor 

Gönderildi : 22/08/2014 15:28

Paylaş: